Simona Halep s-a accidentat pe teren! Jucătoarea a fost nevoită să abandoneze meciul cu Marie Bouzkova, din sferturi de la Rogers Cup

Simona Halep, deținătoarea trofeului Rogers Cup, a fost nevoită să abandoneze meciul cu cehoaica Marie Bouzkova, numărul 91 WTA, din cauza unei accidentări la tendon.

Simona Halep, deținătoarea trofeului Rogers Cup, a fost nevoită să abandoneze meciul cu cehoaica Marie Bouzkova, numărul 91 WTA, din cauza unei accidentări la tendon.

După 20 de minute, Halep era condusă cu 4-0 în primul set însă a reuşit să egaleze, dar a pierdut setul cu 4-6, după 46 de minute.

Apoi, jucătoarea română a decis să se retragă, ea acuzând dureri la un tendon.

Premiul pentru participarea în sferturile de finală este de 60.455 de dolari şi 190 de puncte.

Simona Halep era deţinătoarea trofeului.

Sursa : news.ro

Un fost portar al Brașovului a fost găsit decedat. Poliția cercetează cazul lui Marius Todericiu... Ultimă oră: Bianca Andreescu este noua campioană de la Rogers Cup! Serena Williams s-a retras, după doar 19 minute pe te...