Victorie! România a învins Danemarca în ultima secundă și merge în semifinale, unde va întâlni Norvegia!

Naționala de handbal feminin a României a obținut o calificare superbă în semifinalele Campionatului Mondial din Danemarca în fața țării gazdă, scor 31-30 după prelungiri.

România învinge Danemarca

După prima repriză, naționala României a intrat la pauză cu un avantaj de trei goluri, scor 13-10.

România a reușit o victorie incredibilă

Partea a doua a început mai bine pentru daneze, însă jucătoarele noastre n-au reușit să ducă meciul decît în prelungiri unde s-au impus dramatic în ultima secundă prin golul Adei Nechita.

România va evolua în semifinale, vineri, de la ora 21:45, împotriva Norvegiei, care a trecut în sferturile de finală de Muntenegru, scor 26-25. Naționala noastră s-a mai întîlnit cu Norvegia în faza grupelor, unde nordicele s-au impus cu 26-22.

Sursa: gsp.rp

Constantin Gâlcă, numit antrenor al lui Espanyol Barcelona... Învingătoare și-n afara terenului. Cum arată handbalistele naționalei fără șort și tricou!...