VIDEO Japonia - Camerun 1-0/ Viteza a invins forta

Japonia a debutat cu o victorie la Cupa Mondiala dupa ce a invins Camerunul, scor 1-0, prin golul marcat de Honda.

Japonezii au deschis scorul in minutul 38, cand Honda a punctat la o faza la care a ramas nemarcat in careului africanilor.

"Leii neimblanziti" s-au mai trezit in repriza secunda, insa nu au putut trece de defensiva riguroasa a asiaticilor. Cea mai mare ocazie a africanilor avut loc cu patru minute inainte de final, sutul violent al lui M'bia lovind transversala portii lui Kawashima.

Victoria le aduce japonezilor primele trei puncte la Cupa Mondiala din 2010, urmand a intalni in partida urmatoare selectionata Olandei, in timp ce camerunezii vor da piept cu Danemarca.

VEZI REZUMATUL VIDEO AICI

Cupa Mondiala/ Programul meciurilor de duminica, 13.06... VIDEO! Italia - Paraguay 1-1/ Remiza chinuita pentru campioana mondiala en-titre...