Simona Halep, despre ce a câştigat şi ce îi lipseşte cel mai mult

Flamengo a câştigat Supercupa Americii de Sud

Luni, 24 Februarie .02.2020, 09:06

Simona Halep se menţine pe locul doi WTA după ce a câştigat turneul de la Dubai

Simona Halep
Sambata, 22 Februarie .02.2020, 21:12

Primele declarații ale Simonei Halep, după câștigarea turneului de la Dubai: „Este un moment special”

Sport
Sambata, 22 Februarie .02.2020, 19:44

Victorieeee! Simona Halep este din nou campioană. Și-a spulberat adversara și a câștigat Turneul de la Dubai

Sport
Luni, 17 Februarie .02.2020, 08:48

Kobe şi Gianna Bryant, omagiaţi la All-Star Game NBA. Meciul a fost câştigat de echipa LeBron

Duminica, 02 Februarie .02.2020, 15:01

Este de neoprit! Novak Djokovici a câştigat Australian Open, pentru a opta oară!

Sport
Vineri, 31 Ianuarie .01.2020, 15:35

Nicholas David Ionel şi Leandro Riedi au câştigat finala de dublu juniori la Australian Open

Sport
Miercuri, 22 Ianuarie .01.2020, 14:46

Tina Turner a câştigat un proces după ce i-a fost interzis un poster în Germania

Muzica
Luni, 20 Ianuarie .01.2020, 14:38

Novak Djokovici a cedat un set în primul tur al AusOpen, dar a câştigat meciul cu numărul 900 din carieră

Sport
Vineri, 17 Ianuarie .01.2020, 13:37

Ricky Brabec a câştigat Raliul Dakar la moto. Gyenes a terminat pe 29 la moto şi pe primul loc la “Original by Motul”

Sport
Vineri, 17 Ianuarie .01.2020, 10:48

Carlos Sainz a câştigat pentru a treia oară Raliul Dakar

Sport
Marti, 14 Ianuarie .01.2020, 12:32

FRF a câştigat la TAS litigiul privind împrumutul acordat de FCSB clubului Astra

Sport
Joi, 19 Decembrie .12.2019, 08:46

Campionatul Germaniei: Borussia Monchengladbach a câştigat meciul cu Paderborn şi este lider alături de RB Leipzig

Sport
Vineri, 13 Decembrie .12.2019, 08:26

Johnson: Partidul Conservator a câştigat un mandat puternic pentru a realiza Brexitul; acestea vor fi alegeri istorice

Extern
Luni, 11 Noiembrie .11.2019, 14:58

Alegeri prezidenţiale 2019 - Iohannis a câştigat alegerile în Tulcea, cu 39,27 la sută, fiind urmat de Dăncilă, cu 23,4 la sută - rezultate finale

Politic
Luni, 11 Noiembrie .11.2019, 10:10

Alegeri prezidenţiale 2019 - Klaus Iohannis a câştigat în judeţul Timiş cu 43,82 la sută, fiind urmat de Barna cu 20,96 la sută - rezultate finale

Politic
Luni, 11 Noiembrie .11.2019, 00:00

Alegeri prezidenţiale 2019 - Viorica Dăncilă a câştigat alegerile cu 43% în oraşul său, la Videle - rezultate provizorii

Politic
Duminica, 10 Noiembrie .11.2019, 23:56

Alegeri legislative în Spania - Socialiştii au câştigat, dar fără a obţine majoritate absolută. Extrema dreaptă a înregistrat o creştere spectaculoasă

Extern
Vineri, 08 Noiembrie .11.2019, 13:41

Cvintetul Josiah Woodson & Quintessetntiel a câştigat marele premiu Sibiu Jazz Competition 2019

Muzica
Joi, 07 Noiembrie .11.2019, 07:48

Au câștigat 1.000.000 de euro la loto și au făcut cel mai frumos gest! „Nu am crezut că va veni ziua în care vom avea puterea să facem așa ceva”

Bazar
Luni, 04 Noiembrie .11.2019, 14:32

Jean-Paul Dubois a câştigat premiul Goncourt pe 2019

Evenimente
Vineri, 01 Noiembrie .11.2019, 17:40

Premiul Goncourt Alegerea României a fost câştigat de Santiago H. Amigorena pentru romanul "Le ghetto intérieur"

Evenimente
Vineri, 01 Noiembrie .11.2019, 12:51

Noua Zeelandă a învins Ţara Galilor, scor 40-17, şi a câştigat medaliile de bronz la CM de rugby

Sport
Luni, 21 Octombrie .10.2019, 13:37

Lungmetrajul sloven „The Curse of Valburga” a câştigat Dracula Trophy la festivalul de film fantastic de la Braşov

Film
Luni, 14 Octombrie .10.2019, 17:45

Mitriţă: Nu cred că mi-am câştigat locul de titular, eu mă bucur că sunt aici şi sper să-mi fac treaba cât mai bine

Sport
Luni, 14 Octombrie .10.2019, 07:56

Opoziţia a câştigat alegerile pentru primăria din Budapesta, cea mai mare înfrângere politică a premierului Orban din ultimul deceniu

Extern
Marti, 08 Octombrie .10.2019, 18:36

Un român a câștigat 278.000 de euro, într-o singură lună, în Germania! Ce a putut să facă este incredibil! 11 persoane i-au picat în plasă

Extern
Marti, 01 Octombrie .10.2019, 10:01

Jerry Seinfeld a câştigat procesul în care era acuzat că a furat ideea show-ului „Comedians in Cars Getting Coffee”

Film
Vineri, 27 Septembrie .09.2019, 10:26

Sorana Cîrstea în finală la Taşkent, turneu pe care l-a câştigat în urmă cu 11 ani

Sport
Joi, 26 Septembrie .09.2019, 14:12

Universitatea Cluj a câştigat la masa verde meciul cu Dunărea Călăraşi, din Liga a II-a

Sport
Vineri, 20 Septembrie .09.2019, 11:00

Rapperul Dave a câştigat Mercury Prize pentru albumul „Psychodrama”

Muzica
Joi, 12 Septembrie .09.2019, 11:00

Marcel Proust a câştigat premiul Goncourt acum 100 de ani. Două desene inedite, expuse la Paris

Inedit
Luni, 09 Septembrie .09.2019, 07:54

Rafael Nadal a câştigat US Open a patra oară şi s-a apropiat la un grand slam de Roger Federer, deţinătorul recordului de "majore"

Sport
Luni, 09 Septembrie .09.2019, 04:05

Rafael Nadal a câştigat pentru a patra oară turneul US Open. Finala spaniolului cu Medvedev a fost de aproape cinci ore

Sport
Vineri, 06 Septembrie .09.2019, 11:49

Gala Tânărului Actor HOP 2019 - Marele premiu a fost câştigat de actriţa Roxana Fânaţă