Argentina, locul trei la Copa America, după 2-1 cu Chile în finala mică. Messi a fost eliminat

Reprezentativa Argentinei a câştigat, sâmbătă, la Sao Paulo, finala mică a competiţiei Copa America, scor 2-1 cu Chile. Lionel Messi şi Gary Medel au fost eliminaţi în prima repriză.

Un studiu realizat recent a demonstrat ce se întâmplă dacă te oprești din mâncat pâine albă. Nimeni nu s-ar fi așteptat la asemenea rezultate.

Au marcat Aguero ’12 şi Dybala ’22. Pentru Chile a înscris Vidal, în minutul 59, din penalti.

Messi, de la argentinieni, şi Gary Medel, de la chilieni, au fost eliminaţi pentru comportament nesportiv, în minutul 37. Totul a pornit de la o fază la care mingea a ieşit în afara terenului, protejată de Medel, iar Messi l-a lovit în spate cu mâna şi l-a împins pe chilian. Medel a reacţionat nervos lovindu-l cu capul şi cu pieptul pe Lionel Messi, care a încercat să nu mai aibă vreo reacţie.

WATCH: Messi and Gary Medel receive a red card each for improper misconduct

— KENNETH_MADRIDISTA (@KennethNkansah_)

Duminică, în finala mare se vor întâlni Brazilia şi Peru, la Rio de Janeiro.

Chile a câştigat ediţia trecută a Copa America.

FC Viitorul a învins CFR Cluj, scor 1-0, şi a câştigat pentru prima dată Supercupa României... Brazilia a câştigat Copa America după victoria cu 3-1 în finală cu Peru...