Cupa Romaniei: Tatarusanu califica Steaua in semifinale

Steaua Bucuresti este ultima echipa calificata in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a trecut de Rapid Bucuresti, in deplasare, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat de Romeo Surdu, in minutul 49.

Echipe de start:

Rapid:
Coman - Rui Duarte, Marius Constantin, Antonio, Bozovici - Roman, Nicolae Grigore, Spadacio, Cesinha - Herea - Cassio

Steaua: Tatarusanu - Martinovici, Galamaz, Gardos, Brandan - Bicfalvi, Anghelov - Nicolita, Surdu, Tanase - Bilasco

Cupa Romaniei - sferturi de finala/ Programul de miercuri: Dinamo - "U" Craiova, capul de afis al zilei... Derby cu incidente in Giulesti! Fanii Stelei au fost evacuati cu bataie!...