FOTO! U Jolidon Cluj invinge la pas Corona Brasov

Vicecampioana Romaniei a trecut pe teren propriu cu 32-25 de handbalistele antrenate de Mariana Tarca.

In debutul partidei, brasovencele au dat impresia ca deplasarea de sub Tampa langa Somes se poate solda cu o captura importanta de puncte.

Dupa primele 10 minute, elevele Marianei Tarca au condus cu 8-5, ceea ce l-a facut pe Gheorghe Covaciu sa ceara time-out.

Si indicatiile tactice ale clujeanului s-au vazut, pentru ca U Jolidon a revenit si a egalat la 9 si apoi a preluat avantajul prin reusita lui Chinteoan.

Meciul a continuat in nota de dominare a alb-negrelor care au majoriat diferenta la 4 goluri pana la pauza (18-14).

In repriza secunda, pe fondul odihnirii jucatoarelor importante de la U, brasovencele s-au apropiat la 3 punte si pareau ca sunt capabile de un forcing de final care sa le aduca macar egalarea.

Insa Covaciu a reintrodus-o pe teren pe Clara Vadineanu si echipa sa avea sa se desprinda si sa castige meciul la o diferenta de 7 goluri (32-25).

Nu rata galeria foto de mai jos!

VIDEO! Gheorghe Covaciu: "Nu comentez neconvocarea lui Tivadar"... Becali: "Meciul cu Astra il jucam in Ghencea"...