Goluri pentru Niculaie si Nicolita in Franta. Vezi toate rezultatele

Fostul stelist a deschis scorul in minutul 31 al partidei pe care Saint Etienne il disputa pe teren propriu cu Montpellier. Niculaie a marcat si el pentru Nancy in meciul cu Brest.

Auxerre - Toulouse FC 0 - 0 (min 60)
Bordeaux - Paris Saint-Germain de la orele 22.

In clasament, pe primul loc se afla PSG cu 29 de puncte si un meci mai putin disputat, urmata de Montpellier cu 29 si Lille cu 24.

UPDATE 4: Daniel Niculaie a readus-o pe Nancy in avantaj in partida cu Brest, marcand pentru 2-1

UPDATE 3: Montpellier reuseste sa egaleze: Estrada executa magistral un corner, Giroud reia periculos cu capul, mingea ajunge la Marveaux la bara a doua si reia in plasa.

UPDATE 2: Nicolita are o noua ocazie importanta: l-a depasit pe portarul Jourden, a sutat cu exeteriorul la coltul lung, dar mingea a fost deviata in corner de un fundas advers

UPDATE: Nicolita, titular la verzi, a marcat in minutul 31 cu un sut in cros din partea dreapta.

Montpellier s-a deplasat in etapa a treisprezecea la Saint Etienne in calitate de vicelider, asa ca viza toate cele trei puncte pe Geoffroy-Guichard cu gandul la toate cele trei puncte.

Pentru a nu avea surprize in defensiva, antrenorul Rene Girard a preferat o linie de fund formata din Bocaly pe dreapta, Bedimo pe stanga, iar in centru Yanga-Mbiwa alaturi de brazilianul Hilton. Surpriza insa, la scrierea foilor de joc, ultimul a descoperit ca i-a expirat dreptul de sedere in Franta (oficialii lui Montpellier nu s-au ocupat sa-l innoiasca) Partida a fost intarziata cu 10 minute, pentru a se clarifica situatia, iar in final, in locul fostului jucator de la OM si Lens a fost titularizat Stambouli.

Steaua - Concordia Chiajna 2-1 \ Acelasi Tanase il salveaza pe Ilie Stan... Roger Federer a castigat turneul de la Basel...