Meci amical: CFR Cluj - Austria Viena 0-0

CFR Cluj a remizat in cel de-al doilea meci din turneul amical din Antalya, impotriva celor de la Austria Viena, scor 0-0, informeaza gsp.

Ardelenii au avut ceva ocazii abia in ultimul sfert de ora. Celestino "s-a remarcat" in startul meciului, fiind eliminat dupa o intrare criminala asupra unui adversar. Beto si-a salvat echipa cu un reflex excelent(27).

Clujenii le-au dat emotii austriecilor abia in minutul 78, cind Weldon a reluat in poarta, dar golul a fost anulat pentru ofsaid. Renan a prins un sut puternic de la 25 de metri, dar Lindner a respins(80).

CFR Cluj, echipa de start: Beto - Lionn, Diogo, Maftei, Nicoara - Peralta, Muresan, Celestino - Pedro, Kapetanos, Sougou.

In primul meci al turneului amical din Antalya, CFR Cluj a pierdut, scor 2-1, impotriva celor de la Munchen 1860.

Urmatoarea partida de verificare a ardelenilor va fi pe 28 ianuarie, cu Kryvbas Krivoi Rog din Ucraina, ora 18:00.

Ilie Stan i-a gasit inlocuitor lui Wesley... Contre intre Zotta si Vama pe seama lui Pavlovici...