Metz - Oltchim 26-26 / Calificare amanata cu o saptamana

Valcencele nu au reusit decat un egal in deplasarea din Franta, dupa o partida in care au gafat cat pentru un intreg sezon. Meciul decisisiv pentru prezenta in semifinale se va juca saptamana urmatoare cu Krim Ljubljana.

Oltchim a parut afectata de infrangerea cu Buducnost de pe teren propriu si nu a reusit sa se impuna pe terenul celor de la Metz si sa-si asigure biletele pentru semifinale.

Echilibrul a fost prezent pe toata durata partidei, prima repriza incheindu-se la egalitate 15-15.

Dupa pauza, Metz a parut mai determinata si a avut chiar 3 goluri avantaj (24-21). Oltencele au revenit insa si au egalat la 25. Din pacate, pe final nu au mai avut luciditatea sa invinga, si meciul s-a terminat la egalitate, 26-26.

Pentru a se califica in semifinale, Oltchim are nevoie de un egal pe teren propriu saptamana urmatoare cu Krim Ljbljana.

Liverpool a castigat Carling Cup... Bayern - Schalke 2-0 / Ribery si-a revenit...