Rapid a invins CSMS Iasi cu 1-0 in Liga I

Formatia Rapid a invins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa CSMS Iasi, intr-un meci din etapa a III-a a Ligii I, intrerupt pentru aproximativ un minut spre final, dupa ce a cedat nocturna. Unicul gol al partidei a fost inscris de Goga, in minutul 16.

La meci au asistat aproximativ 3.000 de spectatori. Iar inainte de inceperea partidei, s-a tinut un minut de reculegere in memoria jucatorui nigeran al formatiei Delta Tulcea, Chinonso Henry Ihelewere, decedat duminica in timpul unui meci amical.

In minutul '87, jocul a fost intrerupt pentru aproximativ un minut, deoarece a picat nocturna. Jocul a continuat apoi cu lumina la intensitate redusa.

Adi Mutu bate la "Inalta Poarta": Negociaza cu Fener si Besiktas... FC Brasov - Dinamo 2-2: "Cainii" raman fara victorie de 3 ani sub Tampa...