Romania - Tunisia 30 - 28 \ Debut cu emotii la mondial

Cate emotii la meciul de debut al Romaniei la CM de handbal din Brazilia! Elevele lui Radu Voina au intrat mai greu in meci, dar au reusit sa castige cu 30-28 partida cu Tunisia.

Debutul nu a fost usor. Dupa o prima repriza echilibrata in care niciuna dintre echipe nu a reusit sa se distanteze la mai mult de doua goluri, Romania a avut probleme si in a doua parte a reprizei secunde. Tricolorele au fost chiar conduse la un moment dat cu trei goluri, dar au reusit sa revina in joc marcand de cinci ori la rand.

Handbalistele nationalei antrenata de Voina au reusit la un moment dat sa se distanteze si la trei goluri, insa, la final, s-au impus cu o diferenta de doua goluri.
Urmatorul meci al Romaniei va fi impotriva Cubei, pe 5 decembrie.

Sursa: gsp

Chelsea si City bat la scor, Unted chinuit. Vezi toate rezultatele din Anglia!... Steaua, aproape sa dea lovitura: il vrea pe Dacian Varga...