După trei meciuri și 45 de minute jucate împotriva sa, Lionel Messi a reușit în sfârșit să-l ”răpună” pe marele Gianluigi Buffon. Într-un Barcelona - Juventus cu aromă de revanșă față de sezonul trecut din Ligă, legenda italiană nu i-a mai putut face față geniului argentinian, cel care a condus Barca către un succes la scor de neprezentare.

Cu câteva momente înainte de fluierul final al primei reprize, Messi a luat pe cont propriu o acțiune, a combinat scurt cu Luis Suarez și apoi l-a învins cu un șut plasat pe marele Buffon. Apoi, în minutul 69, Iniesta l-a angajat pe argentinian, acesta a intrat în careu și l-a lăsat din nou spectator pe Gigi Buffon.

Pentru Messi, seara de ieri din UEFA Champions League a însemnat finalul unei secete de 315 minute fără gol marcat în poarta lui Buffon. Geniul Barcelonei l-a mai întâlnit pe italian în trei ocazii precedente: finala Ligii din 2015 și dubla eliminatoare din ”sferturile” de finală ale sezonului trecut.

FRF i-a găsit urmaș lui Christoph Daum! Antrenorul momentului din Liga 1 va conduce naționala în preliminariile Euro 202... OFICIAL: A renăscut o echipă de tradiție a Ligii 1. SC Oţelul Galaţi a recuperat palmaresul fostei campioane FC Oţelul...