Articole despre brd bucharest open

BRD Bucharest Open: Martina Di Giuseppe, ultima semifinalistă a turneului

Jucătoarea italiană Martina Di Giuseppe, locul 211 WTA, s-a calificat, vineri, în semifinalele turneului BRD Bucharest Open, trecând în sferturi de sportiva cehă Barbora Krejcikova, numărul 132 mondial.

Vineri, 19.07.2019, 22:38
BRD Bucharest Open: Patricia Ţig a eliminat-o şi pe Kristyna Pliskova

Jucătoarea Patricia Maria Ţig, fără clasare, s-a calificat, vineri, în semifinalele turneului BRD Bucharest Open, trecând în sferturi de sportiva cehă Kristyna Pliskova, locul 92 WTA şi cap de serie 8.

Vineri, 19.07.2019, 21:02
BRD Bucharest Open: Irina Begu a fost eliminată în sferturi

Jucătoarea Irina-Camelia Begu, locul 112 WTA, a fost eliminată, vineri, în sferturile de finală ale turneului BRD Bucharest Open.

Vineri, 19.07.2019, 19:29
BRD Bucharest Open: Elena Ribakina este prima semifinalistă

Jucătoarea Elena Ribakina (Kazahstan), locul 106 WTA, s-a calificat, vineri, în semifinalele turneului BRD Bucharest Open, trecând în sferturi de favorita 2, sportiva slovacă Viktoria Kuzmova (54 WTA), scor 7-6 (4), 6-3.

Vineri, 19.07.2019, 16:54
BRD Bucharest Open: Jaqueline Cristian a fost eliminată de Ribakina în turul doi

Jucătoarea Jaqueline Cristian, locul 210 WTA, a fost eliminată, joi, de sportiva din Kazahstan Elena Ribakina, numărul 106 mondial, în turul doi al turneului BRD Bucharest Open.

Joi, 18.07.2019, 21:04
Patricia Ţig a eliminat-o pe Anastasija Sevastova, deţinătoarea trofeului, în turul doi la BRD Bucharest Open

Patricia Ţig, aflată la prima participare la un turneu WTA după o pauză de peste doi ani, a învins-o pe Sevastova cu scorul de 6-2, 7-5, într-o oră şi 43 de minute.

Joi, 18.07.2019, 17:22
BRD Bucharest Open: Laura Siegemund, adversara Irinei Begu, în sferturile de finală

Germana Laura Siegemund, locul 77 WTA şi cap de serie numărul 6, a învins-o, miercuri, cu scorul de 7-5, 6-3, pe spaniola Lara Arruabarrena, locul 165 WTA, calificându-se în sferturile de finală ale BRD Bucharest Open.

Miercuri, 17.07.2019, 23:30
BRD Bucharest Open: Jaqueline Cristina/Elena-Gabriela Ruse şi Irina Begu/Raluca Olaru s-au calificat în sferturile de finală

Perechea Jaqueline Cristian/Elena-Gabriela Ruse s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale probei de dublu de la BRD Bucharest Open.

Miercuri, 17.07.2019, 18:31
Irina Begu s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Bucureşti

Irina Begu, locul 112 WTA, a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-4, 6-3, pe Kaja Juvan din Slovenia, locul 11 WTA, calificându-se în sferturile de finală ale BRD Bucharest Open.

Miercuri, 17.07.2019, 15:41
Sorana Cîrstea eliminată în primul tur la BRD Bucharest Open

Sorana Cîrstea, favorită 5 şi locul 77 mondial, a fost învinsă, marţi, de Jaqueline Cristian, beneficiara unui wild-card şi locul 207 mondial, în turul I al turneului de la BRD Bucharest Open.

Marti, 16.07.2019, 16:36
Simona Halep a câștigat turneul BRD Bucharest Open

Simona Halep a jucat extraordinar în finala de la BRD Bucureşti Open, 6-1, 6-3 cu Roberta Vinci. Este al 8-lea turneu cîştigat de româncă până acum.

Duminica, 13.07.2014, 18:47