BRD Bucharest Open: Laura Siegemund, adversara Irinei Begu, în sferturile de finală

Germana Laura Siegemund, locul 77 WTA şi cap de serie numărul 6, a învins-o, miercuri, cu scorul de 7-5, 6-3, pe spaniola Lara Arruabarrena, locul 165 WTA, calificându-se în sferturile de finală ale BRD Bucharest Open.

Siegemund s-a impus după un meci de o oră şi 44 de minute şi va evolua în faza următoare cu Irina Begu.

La rândul ei, Irina Begu, locul 112 WTA, a întrecut-o, miercuri, cu scorul de 6-4, 6-3, pe Kaja Juvan din Slovenia, locul 11 WTA, în turul al doilea al competiţiei.

Ludogoreţ, eliminată de Ferencvaros din Liga Campionilor. Echipa din Bulgaria a pierdut cu scorul de 3-2.... Nigeria a obținut medalia de bronz la Cupa Africii pe Naţiuni...