Articole despre campionatele europene

Poloiștii români încep lupta pentru medalii, LIVE în AntenaPLAY, la Campionatele Europene. Primele meciuri sunt pe 5 ianuarie

Echipele de polo ale României se pregătesc pentru Campionatele Europene de la Dubrovnik și Eindhoven. Meciurile se văd LIVE în AntenaPLAY începând cu 5 ianuarie 2024.

Miercuri, 03.01.2024, 14:46
David Popovici participă la Campionatele Europene de înot în bazin scurt 2023. Competiţia se vede în AntenaPLAY

Probele la care va participa David Popovici la Campionatele Europene de înot în bazin scurt 2023 sunt cele de 100 şi 200 de metri liber.

Vineri, 24.11.2023, 15:14
România – Germania 0-3 la Campionatele Europene. Româncele au pierdut finala, care a fost live pe AntenaPlay

România – Germania 0-3 a fost LIVE VIDEO exclusiv în AntenaPLAY, în finala Campionatelor Europene de tenis de masă. Tricolorele au fost învinse şi se întorc acasă cu medaliile de argint.

Duminica, 17.09.2023, 17:36
România – Germania LIVE VIDEO | Tamara Boros vrea revanşa după înfrângerea de la Jocurile Europene: „Ne doream acest duel”

România – Germania LIVE VIDEO Tamara Boros, liderul echipei Germaniei, a anunţat că vrea revanşa în faţa României după înfrângerea de la Jocurile Europene.

Duminica, 17.09.2023, 11:16
România, calificată în finala Campionatelor Europene! Tricolorele au învins spectaculos Franţa, în direct în AntenaPLAY

România – Franţa 3-1 a fost LIVE VIDEO exclusiv în AntenaPLAY. Bernadette Szocs, Eliza Samara şi Adina Diaconu au dus România în marea finală la Campionatele Europene de tenis de masă.

Sambata, 16.09.2023, 13:40
Campionatele Europene de tenis de masă live în AntenaPLAY în perioada 10-17 septembrie. Miza este uriașă pentru naționala feminină

În perioada 10-17 septembrie, la Malmo, vor avea loc campionatele Europene de tenis de masă. Competiția va fi transmisă LIVE exclusiv în AntenaPLAY. Naţionala feminină poate obţine calificarea la Jocurile Olimpice 2024 de la Paris dacă va câștiga competiţia pe echipe.

Vineri, 08.09.2023, 18:15
Loredana Toma a câştigat 3 medalii de aur la Campionatele Europene de haltere! Competiția a fost live exclusiv în Antena PLAY

Loredana Toma a reușit să câștige miercuri, 19 aprilie, trei medalii de aur la categoria olimpică 71 de kg din cadrul Campionatelor Europene de Haltere de la Erevan (Armenia).

Miercuri, 19.04.2023, 20:33
Loredana Toma luptă pentru medalia de aur de la Campionatele Europene LIVE VIDEO, de la 16:30, exclusiv în Antena PLAY

Loredana Toma luptă pentru medalia de aur de la Campionatele Europene de haltere. Competiţia e LIVE VIDEO în AntenaPLAY, iar românca intră în scenă după ora 16:30, atunci când va avea loc proba categoriei de 71 de kilograme.

Miercuri, 19.04.2023, 13:55
Canotorii de aur de la Campionatul European, ignorați de Ministerul Sportului la întoarcerea în țară. Cum se scuză Eduard Novak

Canotoarele din delegația României au făcut o serie de declarații acide la adresa oficialilor, după ce au fost așteptate doar de jurnalişti şi oficiali din cadrul Federaţiei Române de Canotaj la aeroport. Pe cine dă vina minstrul Sportului.

Marti, 16.08.2022, 13:17
David Popovici a obținut medalia de aur la Campionatele Europene de nataţie de la Kazan

David Popovici a câștigat medalia de aur în proba de 200 m liber la Campionatele Europene de nataţie în bazin scurt, de la Kazan.

Sambata, 06.11.2021, 19:19
Medalie de argint pentru Ovidiu Ionescu la Campionatele Europene individuale de tenis de masă de la Alicante, Spania

Ovidiu Ionescu a câștigat medalia de argint în proba masculină de simplu a Campionatelor Europene individuale de tenis de masă de la Alicante, Spania

Miercuri, 03.10.2018, 10:36
Cum arată Cătălina Ponor, acum, la un an după ce s-a retras din gimnastică. Lipsa antrenamentelor și-a pus amprenta pe trupul ei

După o carieră strălucită, în care a adunat numeroase medalii, Cătălina Ponor a luat decizia că este momentul să se retragă, iar lipsa antranemntelor fizice a avut efect asupra conditiie sale fizice.

Sambata, 26.05.2018, 12:18
Cătălina Ponor, cea mai medaliată gimnastă din România, la Campionatele Europene, și-a deschis sufletul în fața fanilor: "Mi-am dorit un aparat din sala de sport, în apartament"

Cătălina Ponor este exemplul perfect de urmat şi ne demonstrează că dacă îţi doreşti să realizezi ceva în viaţă, cu ambiţie şi multă muncă o poţi face. Cea mai medaliată gimnastă din România la Campionatele Europene ne-a spus ce a motivat-o de-a lungul timpului, dar şi ce are de gând să facă mai departe

Marti, 25.04.2017, 18:04
Marian Drăgulescu, două medalii de argint la Campionatele Europene de gimnastică artistică de la Berna

Marian Drăgulescu este, cu siguranţă, o legendă a gimnasticii încă în activitate. A adus României două medalii de argint la Campionatele Europene de gimnastică artistică de la Berna. Una la sol şi una la sărituri

Duminica, 29.05.2016, 19:28
România, medalia de aur la Campionatele Europene de Culturism și Fitness!

Gabriel Toncean, președintele Federației Române de Culturism și Fitness, avenit la Neatza și a vorbit despre performanțele echipei noastre de la Campionatele Europene de Culturism și Fitness din Spania.

Luni, 23.05.2016, 11:14
Bogdan Juratoni a castigat medalia de argint la Campionatele Europene de Box

Bogdan Juratoni a cucerit medalia de argint la Campionatele Europene de Box de la Minsk. Romanul a pierdut finala categoriei 75 de kilograme in fata irlandezului Jason Quingley, dupa o decizie controversata a arbitrilor.

Duminica, 09.06.2013, 08:32
Medalie de bronz pentru Bogdan Juratoni la Campionatele europene de box

Bogdan Juratoni i-a adus singura medalie delegatiei Romaniei la Campionatele europene de box de la Minsk. Dinamovistul a ajuns in semifinalele categoriei 75 de kilograme si are asigurat bronzul.

Joi, 06.06.2013, 13:47
Gimnaştii de aur ale României au revenit în ţară

Echipa de aur a României a venit în ţară. Gimnasta Larisa Iordache a cucerit, duminică, medalia de argint, iar Diana Bulimar pe cea de bronz, în finală la sol, la Campionatele Europene individuale de la Moscova, care s-au încheiat pentru...

Luni, 22.04.2013, 23:12
Gimnasta Larisa Iordache, medaliată cu argint la Moscova

Gimnasta Larisa Iordache a câştigat, sâmbătă, medalia de argint în finală la sărituri, la Campionatele Europene individuale de la Moscova. Larisa Iordache a primit nota 14.900 la prima săritură şi 14.033 la cea de-a doua, iar cu media de...

Sambata, 20.04.2013, 21:20
Romania a castigat patru medalii la CE de gimnastica aerobica

Reprezentantii Romaniei au obtinut doua medalii de aur, una de argint si una de bronz la seniori, la cea de-a saptea editie a Campionatelor Europene de gimnastica aerobica, competitie ce s-a incheiat, duminica, in Capitala, informeaza Mediafax.

Luni, 14.11.2011, 00:00
Romania a pierdut meciul trei dei la Europenele de pole

Romania a inregistrat primul esec din grupa A a Campionatelor Europene de polo care se desfasoara la Zagreb (Croatia).

Miercuri, 01.09.2010, 00:00