Wayne Bridge si-a anuntat retragerea din nationala Angliei

Fundasul stanga Wayne Bridge a anuntat, joi, printr-un comunicat, ca nu va mai onora convocarile la nationala Angliei dupa scandalul in care a fost implicat alaturi de John Terry, prezenta lui sub comanda lui Fabio Capello fiind un factor de divizare a echipei, informeaza BBC.

Joi, 25.02.2010, 00:00
Liga Campionilor/ Inter Milano - Chelsea Londra 2-1

Internationale Milano s-a impus pe teren propriu cu scorul de 2-1 in fata lui Chelsea Londra, intr-un meci contand pentru optimile de finala ale Ligii Campionilor. Partida a fost umbrita de gravele greseli de arbitraj. Motta de la Inter trebuia eliminat inca din minutul 10, iar Chelsea a fost privata si de un penalty in prima repriza.

Miercuri, 24.02.2010, 00:00
Mutu ar putea sa-si reia antrenamentele

Depistat pozitiv de doua ori cu sibutramina, internationalul roman Adrian Mutu ar putea sa-si reia antrenamentele la Fiorentina incepand de marti, conform publicatiei italiene “La Nazione”. Mutu a revenit, ieri, la Florenta, dupa o vacanta de cateva zile petrecuta in compania familiei.

Marti, 23.02.2010, 00:00
Chelsea - Cardiff City 4-1

Chelsea s-a calificat in turul al VI-lea al Cupei Angliei, dupa ce a trecut cu scorul de 4-1 de divizionara secunda Cardiff City.

Sambata, 13.02.2010, 20:42