Articole despre grupa g

Campionatul Mondial de Fotbal Rusia 2018! Tunisia - Anglia ora 21:00, grupa G! Kane & co. promit spectacol în ultimul meci de luni

Tunisia - Anglia, grupa G de la Campionatul Mondial . Drumul Angliei către un nou trofeu al Cupei Mondiale, după o pauză de peste o jumătate de secol, începe diseară, de la ora 21:00, pe Volgograd Arena. Elevii lui Gareth Southgate...

Luni, 18.06.2018, 12:19
Campionatul Mondial de Fotbal Rusia 2018! Belgia - Panama ora 18:00, grupa G! Când David-ul lui Penedo dă piept cu Golit-ul lui Hazard

Belgia - Panama, grupa G de la Campionatul Mondial ! După rateurile date de favoritele Spania, Argentina, Germania și Brazilia, astăzi intră în scenă și constelația de vedete a Belgiei. Naționala lui Roberto Martinez, cu vedete de...

Luni, 18.06.2018, 09:47
VIDEO Brazilia - Coreea de Nord 2-1/ Victorie cu truda

Brazilia s-a chinuit serios o repriza pentru strapunge defensiva nord-coreeniilor, calificati la un turneu final dupa 44 de ani. Abia in partea a doua, cand au renuntat la individualism, Selecao a izbutit sa accelereze si sa se desprinda: Maicon (55) si Elano (73) au marcat punctele Braziliei. Coreenii au inscris golul de onoare in minutul 87.

Marti, 15.06.2010, 00:00
VIDEO Coasta de Fildes - Portugalia 0-0/ Mult zgomot pentru nimic

In primul meci al grupei G, Coasta de Fildes si Portugalia au oferit un spectacol modest, cele doua echipe fiind multumite cu o remiza alba.

Cupa Mondiala/ Programul meciurilor de marti: Portugalia - Coasta de Fildes, derby-ul zilei

​Portugalia si Coasta de Fildes este derby-ul zilei la Cupa Mondiala, intr-un meci din cadrul Grupei G. Marea favorita Brazilia debuteaza impotriva Coreei de Nord, in timp ce Noua Zeelanda infrunta Slovacia in prima partida a zilei.