Articole despre grupa h

CM Rusia 2018! Senegal-Columbia/ Japonia-Polonia, grupa H! Mane, James și Kagawa luptă pentru 2 locuri de ”optimi”

Senegal - Columbia/ Japonia - Polonia, grupa H de la Campionatul Mondial . Turneul final din Rusia își va stabili azi, odată cu duelurile din grupele H și G, tabloul complet al optimilor de finală. Ziua începe de la ora 17:00, cu...

Joi, 28.06.2018, 09:08
Campionatul Mondial de Fotbal Rusia 2018! Polonia - Senegal ora 18:00, grupa H. Duel atractiv între Robert Lewandowski și Sadio Mane

Polonia - Senegal, grupa H de la Campionatul Mondial! Cea mai echilibrată grupă de la Mondialele din 2018 continuă diseară, de la ora 18:00, cu un meci mai mult decât interesant. Polonia lui Robert Lewandowski, sfert-finalistă în 2016 la Euro, dă piept cu Senegalul lui Sadio Mane.

Marti, 19.06.2018, 09:37
Campionatul Mondial de Fotbal Rusia 2018! Columbia - Japonia, o nouă surpriză la Mondiale. Kagawa & co. au scris azi istorie

Columbia - Japonia, grupa H de la Campionatul Mondial. Astăzi, la Saranks și Moscova se încheie prima etapă din faza grupelor de la Cupa Mondială din Rusia. De la ora 15:00, Columbia și Japonia deschid ultima grupă a turneului final.

Marti, 19.06.2018, 09:03
Galatasaray - CFR Cluj 1-1/ Remiza eroica pentru ardeleni

CFR Cluj a rezistat infernului de la Istanbul, remizand cu Galatasaray, scor 0-0, intr-un meci din cadrul etapei a 3-a contand pentru faza grupelor din Liga Campionilor. Pantelis Kapetanos a deschis scorul in minutul 19, iar Burak Yilmaz a restabilit egalitatea in minutul 77. Ardelenii au evoluat in inferioritate numerica mai bine de o ora de joc.

Miercuri, 24.10.2012, 00:03
Braga - CFR Cluj 0-2/ Ardelenii debuteaza cu dreptul in Liga Campionilor

CFR Cluj a inceput cel de-al treilea parcurs in grupele UEFA Champions League cu un succes pe terenul lui Sporting Braga. Dubla lui Bastos din prima repriza si interventiile senzationale ale portarului Mario Felgueiras duc ardelenii pe primul loc in grupa dupa prima etapa.

Miercuri, 19.09.2012, 23:56
VIDEO Chile - Elvetia 1-0/ Sud-americanii, cu un pas in "optimi"

Chile a preluat conducerea Grupei H, dupa ce a invins cu 1-0 selectionata Elvetiei, intr-o partida in care deciziile arbitrului au luat uneori prim-planul. Aflata in inferioritate numerica din minutul 31, Elvetia a trimis un sigur sut pe poarta chilienilor in cele 90 de minute de joc, dar a reusit sa doboare recordul Italiei, de 550 de minute fara gol primit la Mondial.

Luni, 21.06.2010, 00:00
Cupa Mondiala/ Programul meciurilor de luni: Portugalia si Spania in cautarea primei victorii

Portugalia intalneste Coreea de Nord in primul meci al zilei la Cupa Mondiala si nu-si mai poate permite alti pasi gresiti in tentativa de a se califica in optimile de finala. Nici Spania nu este intr-o situatie prea buna, urmand sa dea piept cu Honduras intr-o partida in care ibericii sunt mari favoriti.

VIDEO Elvetia - Spania 1-0/ Ibericii, debut cu stangul

Elvetia a invins surprinzator Spania, scor 1-0, in cel de-al doilea meci al Grupei H de la Cupa Mondiala. Singurul gol al partidei a fost marcat de Fernandes, in mintul 52.

Miercuri, 16.06.2010, 00:00