Articole despre marcatori

VIDEO! Locuri de antrenament inedite: Cei mai buni marcatori din lume

Forta si ochi de vultur! Atat va trebuie ca sa deveniti cel mai tare marcator in viata

Marti, 15.10.2013, 21:01
Cei mai buni marcatori din lume

Forta si ochi de vultur! Atat va trebuie ca sa deveniti cel mai tare marcator in viata. Iar daca reusiti sa va gasiti niste locuri de antrenament inedite, cu atat mai bine.

Marti, 15.10.2013, 20:30
Europa League: Ath. Bilbao, finalista din 2012, eliminata. Rezultatele si marcatorii din etapa a 4-a

Europa League a programat joi meciurile din cadrul etapei a 4-a din faza grupelor. Traore, fostul jucator al CFR-ului, a adus o victorie foarte importanta formatiei sale, Anji, in disputa cu Liverpool. Viktoria Plzen a facut scorul etapei, 4-0 cu Hapoel Tel-Aviv. In cea mai spectaculoasa partida a zilei, Cavani a reusit sa inscrie patru goluri in victoria, scor 4-2, cu Dnepr.

Vineri, 09.11.2012, 00:17
Preliminarii CM Brazilia 2014: Victorii pentru Olanda si Ungaria. Germania a facut scor in Irlanda. Vezi rezultatele inregistrate si marcatorii!

Vineri a fost programata a treia etapa a preliminariilor Campionatului Mondial din 2014. S-au inregistrat cateva rezultate interesante in cele 24 de dueluri desfasurate in Europa. Adversarele tricolorilor, Olanda si Ungaria, au obtinut victorii facile contra Andorrei, respectiv Estoniei. Germania a facut scorul serii, 6-1, in Irlanda, in timp ce Belgia umilit Serbia, la ea acasa, scor 3-0.

Sambata, 13.10.2012, 10:09
Europa League: Atletico Madrid castiga in prelungiri. Liverpool - Udinese 2-3. Vezi rezultatele inregistrate in etapa a 2-a!

Europa League a programat aseara meciurile din cadrul etapei a doua din faza grupelor. Castigatoarea en-titre a trofeului, Atletico Madrid s-a chinuit serios cu Viktoria Plzen pentru a obtine victoria. Singurul gol al partidei a fost inscris de Rodriguez in minutele de prelungire. Liverpool a fost invinsa acasa de Udinese, scor 2-3, iar Ironi Kiryat Shmona si Olympique Lyon au oferit cea mai spectaculoasa disputa a serii, in care s-au marcat numai putin de sapte goluri.

Vineri, 05.10.2012, 08:24
Olanda si Turcia se impun fara probleme. Vezi rezultatele din preliminariile pentru CM 2014!

Marti au avut loc meciurile contand pentru etapa a doua din cadrul preliminariilor pentru calificarea la Campionatul Mondial din Brazilia 2014. In Europa, capul de afis al zilei a fost reeditarea confruntarii de la Euro 2012, Anglia - Ucraina, care s-a terminat de data aceasta la egalitate,  scor 1-1. Adversarele Romaniei din grupa D, Olanda si Turcia, au obtinut doua victorii lejere in fata reprezentativelor Ungariei, respectiv Estoniei.

Miercuri, 12.09.2012, 01:31
Europa League: Athletico Bilbao a facut scor cu HJK Helsinki / Slask - Hannover 3-5. Vezi rezultatele si marcatorii tuturor meciurilor din play-off!

Aseara s-au disputat majoritatea partidelor din prima mansa contand pentru play-off-ul Europa League. Finalista sezonului trecut, Athletico Bilbao, a facut scorul serii dupa ce i-a spulberat pe finlandezii de la HJK Helsinki cu 6-0.  Meciul cu cele mai multe goluri a fost in Polonia, acolo unde Hannover 96 a trecut de Slask Wroclaw cu 5-3.

Vineri, 24.08.2012, 09:49
Raul Gonzalez, lider detasat in clasamentul marcatorilor din cupele europene

Atacantul formatiei Schalke 04, Raul Gonzalez , a ajuns la 76 de goluri marcate in cupele europene, deveind lider detasat in clasamentul marcatorilor.

Vineri, 30.03.2012, 00:00
Kobe Bryant, in "Top 10 marcatori" din istoria NBA

Cu un layup in minutul 6:43 al sfertului trei, in ceea ce avea sa devina o victorie usoara obtinuta de Lakers in fata lui Detroit Pistons, Kobe Bryant l-a depasit pe Dominique Wilkins si a urcat pe locul zece in topul celor mai buni marcatori din istoria campionatului nord-american de baschet.

Miercuri, 05.01.2011, 00:00