Articole despre serie a

Serie A/ Milan rateaza sansa de a deveni lider

AC Milan a ratat sansa de a deveni lider in Serie A, dupa semi-esecul de pe teren propriu cu Napoli, scor 1-1. Oaspetii au deschis scorul, in minutul 13’, prin Campagnaro, milanezii reusind sa restabileasca egalitatea prin Pippo Inzaghi, in minutul 26'.

Duminica, 21.03.2010, 00:00
VIDEO Serie A/ AS Roma si Juventus, remize de 3-3

Ploaie de goluri in etapa a 28-a din Serie A. Juventus si AS Roma au remizat surprinzator cu doua echipe care lupta pentru evitarea retrogradarii, desi au fost mai tot timpul la conducerea meciurilor.

Duminica, 14.03.2010, 00:00
Christian Panucci si-a reziliat contractul cu AC Parma

Fostul fundas al formatiei AS Roma, Christian Panucci, si-a reziliat contractul cu actuala sa formatie, AC Parma. Desi, oficial, decizia s-a luat din motive personale, adevaratul motiv al rezilierii contractului este conflictul iscat intre jucator si antrenorul Francesco Guidolin.

Marti, 23.02.2010, 00:00
Ronaldihno a facut show cu Udinese

Cu Ronaldiho in mare forma, Milan a trecut cu scorul de 3-2 de Udinese si a urcat pe locul doi in Serie A. "Dintosul" a fost co-autor la toate din cele trei goluri ale formatiei sale.

Sambata, 13.02.2010, 20:33
Totti nu stie sa foloseasca un calculator

Francesco Totti nu stie sa foloseasca laptopul si nici internetul.Prima data cand a vazut un NoteBook, Totti a incercat sa-l foloseasca pe post de prajitor de paine. Totul s-a intamplat insa intr-un spot publicitar, unde Totti apare alaturi de sotia...

Joi, 11.02.2010, 20:40
Inter vs Milan, skandenberg intre capitani

Capitanii de la Inter si Milan au facut skandenberg pentru a prefata marele duel din week-end. Zanetti si Ambrosini s-au duelat inainte de meci la o actiune a Gazetei dello sport.

Vineri, 22.01.2010, 20:55
Juventus - AC Milan 0-3

Juventus a pierdut fara drept de apel derbiul cu AC Milan, torinezii fiind zdrobiti cu 3-0 chiar pe propria arena. Pentru Diavoli au punctat Nesta (29') si Ronaldinho (72', 88'). In urma acestui rezultat, formatia lui Leonardo isi consolideaza pozitia...

Luni, 11.01.2010, 20:28
Roma - Lazio 1-0

Luni, 07.12.2009, 21:32