Antena Căutare

Tartarul este mărul discordiei între jurați în prima ediție „Chefi la cuțite”

Chefii Sorin Bontea, Cătălin Scărlătescu și Florin Dumitrescu se întorc la Antena 1 de luni, 5 septembrie, de la ora 20.30, în fiecare luni și marți. Cu și mai mult umor și ironii la purtător, dar și cu strategii de luptă schimbate, cei trei jurați ajung la cuțite încă de la primele farfurii din etapa jurizării pe nevăzute.

Chefii Sorin Bontea, Cătălin Scărlătescu și Florin Dumitrescu se întorc la Antena 1 de luni, 5 septembrie, de la ora 20.30, în fiecare luni și marți. Cu și mai mult umor și ironii la purtător, dar și cu strategii de luptă schimbate, cei trei jurați ajung la cuțite încă de la primele farfurii din etapa jurizării pe nevăzute.

Așa se face că mărul discordiei dintre chefi este în prima ediție tartarul. Prezentat de unul dintre concurenții sosiți la preselecții, tartarul naște discuții în contradictoriu între chefi. „Dumitrescu face tartar mai bun ca mine”, va spune chef Scărlătescu, spre uimirea tuturor. De aici și până la inflamarea spiritelor e numai un pas, pentru că chef Bontea nu este de acord cu ingredientele puse în acel plating. „Tu ești old fashioned, cum se spune”, i-a replicat chef Scărlătescu, în vreme ce Sorin adaugă: „Nu, clasic. Eu sunt un clasic în viață.”

Discuția despre ingredientele care se folosesc la prepararea tartarului și câtă libertate poate avea bucătarul atunci când vrea să reinterpreteze acest fel de mâncare a fost concluzionată de chef Scărlătescu: „Bontea, tu nu vrei să înțelegi că ăsta mic, colegul nostru, excelează în anumite lucruri. Te-ai supărat pe el”.

Articolul continuă după reclamă

Prima ediție „Chefi la cuțite” aduce la jurizarea pe nevăzute farfurii gustoase, dar și dezastre în bucătărie, oameni cu povești haioase și deopotrivă emoționante. De la o educatoare, la un specialist în comunicare sau un fost militar, lista celor care vin în show-ul de la Antena 1 e tot mai variată.

„Pe lângă concurenți bine pregătiți – ca să fac o paranteză, vă spun că au venit mulți din afară, din Marea Britanie, America, Italia – a fost și mult umor. Noi trei am fost parcă mai în forma ca oricând, așa că telespectatorii vor avea parte de câteva momente memorabile, cu mine înfulecând o farfurie cu quinoa, pe care nu o suport, cu Scărlătescu făcând abdomene, cu meciuri de box în pauze și multe altele”, spune chef Bontea. La rândul lui, chef Dumitrescu admite: „Pentru mine a fost destul de intens, am fost foarte atent la selecție, mai pretențios atunci când am dat cuțitlul. Vă mărturisesc că nu m-am mai simțit atât de liniștit ca la primul sezon pentru că acum știu ce urmează și că nu e de glumă. Au fost însă și multe momente relaxate, amuzante, cu apariții surpriză în platou.”

Iar pentru chef Scărlătescu varietatea este tot ce avea nevoie pentru a-și forma o nouă echipă cu care vrea să câștige cât mai multe confruntări: „Am avut parte de mai mulți bucătari profesionști, am avut români plecați în străinătate și școliți afară, care muncesc acolo, am avut farfurii mai lucrate, surprize multe.”

Chef Cătălin Scărlătescu, despre relația cu foștii săi ucenici. Îi trimite în străinătate!... Se încing cuptoarele la Antena 1! Începe noul sezon al celui mai tăios show culinar, Chefi la Cuţite...
Google News A1Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰

Înapoi la Homepage Citește și
Ce mai face și cum arată Narcisa Birjaru la 5 ani de când a câștigat Chefi la cuțite sezonul 9. Ce imagine a postat pe internet
Ce mai face și cum arată Narcisa Birjaru la 5 ani de când a câștigat Chefi la cuțite sezonul 9. Ce imagine a...
Jeff Bezos își vinde iahtul în valoare de 500 de milioane de dolari. Ce sumă a cerut miliardarul pentru nava sa, Koru
Jeff Bezos își vinde iahtul în valoare de 500 de milioane de dolari. Ce sumă a cerut miliardarul pentru nava sa,... Catine.ro
Întâlnire emoționantă între chef Richard și Cristian Filip, fostul concurent de la Chefi la cuțite - Viitorul are gust
Întâlnire emoționantă între chef Richard și Cristian Filip, fostul concurent de la Chefi la cuțite - Viitorul...
Mert Yazicioglu iubește din nou. Cum arată femeia care l-a cucerit pe actorul turc
Mert Yazicioglu iubește din nou. Cum arată femeia care l-a cucerit pe actorul turc Happy Channel
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul împlinit
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul... DivaHair
Bătaie la Aeroportul Băneasa după un zbor Germania-România: conflict început în avion, continuat la sol
Bătaie la Aeroportul Băneasa după un zbor Germania-România: conflict început în avion, continuat la sol Libertatea.ro
Cine este românca prezentă pe scenă lângă Trump la finala Mondialului: „Când a venit la mine Yamal… am leșinat!”
Cine este românca prezentă pe scenă lângă Trump la finala Mondialului: „Când a venit la mine Yamal… am... AntenaSport
Ce i-a răspuns public Simona Halep lui Alexandru Ion Țiriac după ce acesta a comentat la pozele cu ea, alături de omul de afaceri Dorin Mateiu, de la Wimbledon: „Nu aș putea să fiu...”
Ce i-a răspuns public Simona Halep lui Alexandru Ion Țiriac după ce acesta a comentat la pozele cu ea, alături de... Elle
Cum arată casa în care locuiesc Lavinia și Adin de la Mireasa, sezonul 12. S-a zvonit că ar fi în prag de despărțire
Cum arată casa în care locuiesc Lavinia și Adin de la Mireasa, sezonul 12. S-a zvonit că ar fi în prag de... Spynews.ro
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…”
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…” Antenastars.ro
Budincă de chia cu căpșuni proaspete. Rețetă pentru un mic dejun savuros
Budincă de chia cu căpșuni proaspete. Rețetă pentru un mic dejun savuros HelloTaste.ro
Scene incredibile la Lungulețu. Un mire e bătut la nuntă și vine la secție. Șeful de post e beat și cheamă interlopii să-l bată din nou
Scene incredibile la Lungulețu. Un mire e bătut la nuntă și vine la secție. Șeful de post e beat și cheamă... Antena3.ro
Compania Apple a fost dată în judecată de către utilizatori. De ce e acuzată
Compania Apple a fost dată în judecată de către utilizatori. De ce e acuzată useit
PNL vrea sesiune parlamentară extraordinară pentru legile PNRR! ”România nu își permite să piardă miliarde de euro!”
PNL vrea sesiune parlamentară extraordinară pentru legile PNRR! ”România nu își permite să piardă miliarde... BZI
Subalterna lui Pîslaru de la MIPE, același „hobby” cu al șefului. Secretarul de stat care cerea decontarea cazării și-a cumpărat apartament lângă Bruxelles
Subalterna lui Pîslaru de la MIPE, același „hobby” cu al șefului. Secretarul de stat care cerea decontarea... Jurnalul
Laura Cosoi poate naște dintr-o clipă în alta! Actrița a făcut dezvăluirea care i-a pus pe fani pe jar
Laura Cosoi poate naște dintr-o clipă în alta! Actrița a făcut dezvăluirea care i-a pus pe fani pe jar Kudika
Surpriză în showbiz-ul românesc! Valentin Sanfira și Codruța Filip, împreună ....
Surpriză în showbiz-ul românesc! Valentin Sanfira și Codruța Filip, împreună .... Redactia.ro
O femeie cerşea în Capitală la câţiva metri distanţă de maşina de lux a mamei ei. Ce au descoperit poliţiştii
O femeie cerşea în Capitală la câţiva metri distanţă de maşina de lux a mamei ei. Ce au descoperit poliţiştii Observator
Proprietățile medicinale ale ceaiului de anason. Cum te poate ajuta această băutură
Proprietățile medicinale ale ceaiului de anason. Cum te poate ajuta această băutură MediCOOL
Antena 1 | V2
Antena 1 | V2 HelloTaste
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot ProSport
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar CanCan
Cum să-l înveți pe copil să spună „Nu” fără frică
Cum să-l înveți pe copil să spună „Nu” fără frică DeParinti
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind custodia copilului
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind... ZUTV
Google schimbă bara de căutare. Prin ce transformare va trece una dintre cele mai folosite unelte digitale
Google schimbă bara de căutare. Prin ce transformare va trece una dintre cele mai folosite unelte digitale UseIT
Antena 1 | Show
Antena 1 | Show Hello Taste
Abonează-te la newsletter!

Lasă-ne adresa ta de mail și te vom ține la curent zilnic cu cele mai importante știri, astfel încât să nu pierzi nimic niciodată.


x