AC Milan, campioana de iarna in Serie A. Vezi rezultatele complete in etapa 18!

AC Milan este noua campioana de iarna in Serie A. Formatia antrenata de Massimo Allegri s-a impus foarte greu la Cagliari, scor 1-0, dupa golul marcat de Strasser in minutul 85.

In urma acestui rezultat AC Milan acumuleaza 39 de puncte si nu mai poate pierde locul I inaintea ultimei etape a turului, fiind la 5 puncte de Lazio si la 6 de Napoli (un meci in minus, dar dezavantajata de meciul direct).

Etapa 18 - Rezultate inregistrate joi in Serie A:

Juventus - Parma 1-4 (Legrottaglie '60 / Giovinco '41 si '48, Crespo '62 - penalti, Palladino '90)

AS Roma - Catania 4-2 (Borriello '5 si 47, Vucinici '86 si 90 / Silvestre '29, Lopez '38)

Brescia - Cesena 1-2 (Eder '50 / Jimenez '33, Ceccarelli '41)

Cagliari - AC Milan 0-1 (Strasser '85)

Genoa - Lazio 0-0 *Stefan Radu a fost integralist la oaspeti.

Lecce - Bari 0-1 (Chuka '78)

Palermo - Sampdoria 3-0 (Miccoli '37, Migliaccio '50, Maccarone '79)*Dorin Goian a inceput meciul ca titular, dar a fost inlocuit in minutul 86, dupa ce s-a accidentat in urma unui duel cu Pazzini.

Udinese - Chievo 2-0 (Sanchez '14, Di Natale '25)

Ultimul meci al etapei a 18-a va avea loc joi seara, incepand cu ora 21:45, intre Inter Milano si Napoli.