FC Barcelona, victorie cu Real Valladolid, scor 5-1, în LaLiga; Messi, două goluri şi două pase decisive

Formaţia FC Barcelona a învins, marţi, pe teren propriu, echipa Real Valladolid, scor 5-1, în etapa a XI-a a campionatului Spaniei. Messi a marcat două goluri şi a dat două pase decisive.

Lionel Messi a punctat în minutele 34 şi 75 şi a pasat decisiv la reuşitele lui Vidal (29) şi Suarez (77). Pentru FC Barcelona a mai înscris şi Lenglet (2).

Golul formaţiei Valladolid a fost înscris de Kiko (15).

FC Barcelona este lider în clasament, cu 22 de puncte.

Partidele Real Sociedad – Levante, Valencia – FC Sevilla, Athletic Bilbao – Espanol, Bétis Sevilla – Celva Vigo şi Real Madrid - Leganes au loc miercuri, iar jocurile Eibar – Villarreal, Mallorca - Osasuna şi Getafe - Granada sunt programate joi.

Manchester City, în sferturile Cupei Ligii Angliei, după 3-1, cu Southampton... Pe scurt din sport: Azi joaca Simona Halep cu Svitolina, in jurul orei 12:30 - Turneul Campionilor...