Liga 1: Dinamo - FC Vaslui 0-1/ Rapid, la a treia infrangere consecutiva

Dinamo nu se regaseste si pierde si cel de-al doilea meci consecutiv de pe teren propriu, 0-1 cu Vaslui. Bello a adus victoria moldovenilor, in minutul 57.

Prima repriza a fost una echilibrata, in care cele doua formatii au reusit sa anihileze cei mai periculosi adversari. Adailton i-a dat emotii lui Balgradean printr-un sut puternic din lovitura libera, dar portarul dinamovist a respins bine(7). Platini(21) si Scarlatache(40) au avut tentative slabe de a perfora poarta lui Borjan.

In minutul 57, Bello a reusit deschiderea scorului dupa ce a plasat bine o lovitura de cap, profitand si de marcajul slab a lui Rus.

"Cainii" n-au reusit sa sa sparga apararea Vasluiului, iar diferenta fata de liderul CFR Cluj poate creste la cinci puncte.

Echipe:

Dinamo: Balgradean - L. Rus, Scarlatache, Moti, Pulhac - C. Matei (Stratila '87), D. Kone, C. Munteanu, Alexe (Curtean '55) - Danciulescu (Tucudean '69), Platini. Antrenor: Liviu Ciobotariu.

FC Vaslui: Borjan - Milanov, Papp, M. Constantin (R. Costin '78), Hugo Luz - Anderson - Stanciu, Adailton, Sanmartean (Gheorghiu '67) - Wesley, Yero Bello (Temwanjera '75). Antrenor: Augusto Inacio.

Rapid, la a treia infrangere consecutiva

Rapid Bucuresti a suferit cea de-a treia infrangere consecutiva in acest an, dupa ce a pierdut, in deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), in fata lui FC Brasov. Unicul gol al partidei a fost inscris de Nuno Viveriros(36)

Cum s-a marcat golul:

0-1, min. 36: Nuno Viveiros a fost lansat in adancime, a scapat de marcajul lui Ezequias si a inscris cu un sut de la 14 metri lateral dreapta, la coltul lung al portii aparate de Coman.

In minutul 88, Mateiu l-a faultat pe Deac si a primit al doilea cartonas galben si implicit pe cel rosu.

Echipe:

FC Brasov:
Felgueiras - Mateiu, Majernik, Cr. Munteanu, Machado, Cr. Ionescu - Nuno Viveiros (Velayos '84), Davide Dias, Enceanu (Olariu '63), Buga - Ilijoski (Hadnagy '70). Antrenor: Marius Sumudica.

Rapid Bucuresti: Coman - Rui Duarte, Oros, Glauber, Ezequias - Roman (Grigorie '64), Grigore, Pavlovici (Teixeira '46), Deac - Surdu, Sburlea (Al. Ionita '46). Antrenor: Razvan Lucescu.

Simona Halep, calificata in turul trei la Miami... F1: Fernando Alonso a castigat Marele Premiu al Malaeziei...

Hello Chef sezonul 7, 4 mai 2024. Leoo Dumitru i-a provocat pe chef Samuel și Roxana Blenche la un nou duel. Ce rețete trebuie să prepare Sambata, 04.05.2024, 16:00