Manchester United, din nou lider in Premier League

Manchester United a trecut din nou pe prima pozitie in Premier League, dupa victoria din meciul cu Tottenham, scor 3-1, contand pentru etapa 36.

Dupa o prima repriza fara gol, "diavolii rosii" au deschis scorul prin mijlocasul Ryan Giggs, care a transformat un penalty obtinut de Berbatov, in minutul 57.

Tottenham a restabilit egalitatea in minutul 70, King reluand cu capul la coltul lung in urma unei lovituri de la colt.

Ferguson il introduce pe Macheda si italianul avea sa schimbe radical soarta partidei. In minutul 81, acesta l-a servit excelent pe Nani, care a inscris printr-o "scarita". Acelasi Nani obtine o lovitura de pedeapsa pentru Manchester, iar Giggs realizeaza dubla (86).

Manchester redevine lider, in timp ce Tottenham ramane cu 64 puncte in pozitia a patra, sperand la un rezultat pozitiv din partea rivalei locale Arsenal, in meciul cu Manchester City, principala adversara a echipei lui Harry Radknapp la ocuparea ultimului loc de Champions League.

Premier League, rezultate etapa 36

Bolton - Portsmouth 2-2 (Klasnic '26, Davies '28 / Dindane '54, '68 )

Hull City - Sunderland 0-1 (Bent '7)

West Ham - Wigan 3-2 ( Ilan '31, Kovac '45, Parker '77/ Spector-aut. '7, Rodallega '52)

Wolverhampton - Blackburn 1-1 (Banks-Blake '81/ Nelsen '28)

CFR Cluj - Unirea Alba Iulia 3-2/ "Hat-trick hero" Bud (VIDEO)... Otelul - Rapid 0-0 (VIDEO)...