Articole despre 3-1

Danemarca - Austria 3-1, la Campionatul European U21 din Italia

Reprezentativa Danemarcei a învins, joi, cu scorul de 3-1, selecţionata Austriei, într-un meci din grupa B a Campionatului European under 21, disputat la Udine.

Joi, 20.06.2019, 21:16
Ioan Niculae, după Steaua - Astra 3-1:  "Am făcut greşeli tâmpite"

Ioan Niculae, după Steaua - Astra 3-1: "Am făcut greşeli tâmpite"

Ioan Niculae a sărit la gâtul fotbaliştilor săi, după ce Steaua a bătut Astra, cu 3-1. "Am făcut greşeli tâmpite", a tunat patronul giurgiuvenilor la finalul meciului.

Joi, 19.12.2013, 07:49
Reghecampf i-a ironizat pe şefii giurgiuvenilor: Din păcate am marcat doar trei goluri"

Reghecampf i-a ironizat pe şefii giurgiuvenilor după ce Steaua a câştigat cu 3-1, meciul cu Astra. "Din păcate am marcat doar trei goluri", a spus Reghe, imediat după meci.

Joi, 19.12.2013, 07:48
Spartak Moscova - Lokomotiv Moscova 1-3

Suporterii lui Spartak au incendiat Moscova. Si-au condus preferatii la stadion cu torte aprinse pe bulevardele capitalei Rusiei. S-a intamplat inaintea superderby-ului cu Lokomotiv, castigat de Rapidul rusilor cu 3-1.

Luni, 04.11.2013, 07:46
Sahtior  - Dinamo Kiev 3-1/ Formatia antrenata de Il Luce este lider in Ucraina

Sahtior - Dinamo Kiev 3-1/ Formatia antrenata de Il Luce este lider in Ucraina

Sahtior a castigat pentru a sasea ora consecutiv derbiul Ucrainei. A batut cu 3-1 pe Dinamo Kiev si este lider in campionat. Are patru victorii din patru meciuri.

Luni, 05.08.2013, 16:13
FC Universitatea Craiova - FC Bals 3-1

FC Universitatea Craiova respira din nou, dupa doi ani de inactivitate. Oltenii lui Mititelu au invins FC Bals cu 3-1 si se pregatesc sa fie vazuti din nou in toata tara.

Joi, 01.08.2013, 07:48
Rafa Benitez, debut cu o victorie pe banca lui Napoli! Peste 60.000 de fani au venit sa-l vada pe Higuain la primul meci in tricoul vicecampioanei Italiei!

Spaniolul Rafa Benitez a debutat cu dreptul la primul meci pe banca napoletanilor. Napoli si-a prezentat lotul, alaturi de super golgheterul Higuain, venit de la Real Madrid, in noul echipament, cu 60.000 de oameni in tribunele stadionului San Paolo!

Marti, 30.07.2013, 11:55
Meci amical: Sahtior - Zenit 3-1

Sahtiorul lui Mircea Lucescu bate tot in amicale! De data aceasta, minerii au batut Zenitul lui Hulk si Witsel, cu 3-1.

Miercuri, 23.01.2013, 07:52
Steaua - Dinamo 3-1/ "Dubla" lui Rusescu decide derby-ul

Steaua ajunge la patru victorii consecutive in fata lui Dinamo, dupa ce s-a impus in derby-ul disputat pe "Arena Nationala" cu scorul de 3-1. Ros-albastrii au revenit de la 0-1 la pauza, prin "dubla" lui Raul Rusescu si reusita lui Szukala. Alexe deschisese scorul pentru "caini" in minutul 38.

Duminica, 04.11.2012, 23:30
Rapid - MyPa 3-1/ Giulestenii debuteaza cu dreptul in Europa League

Rapid Bucuresti s-a impus cu scorul de 3-1, pe teren propriu, in fata formatiei finlandeze MyPa, intr-un meci contand pentru prima mansa din turul 2 preliminar al Europa League.

Joi, 19.07.2012, 22:45
Dinamo - Petrolul 1-3/ "Cainii" au ajuns la sase meciuri fara victorie

Dinamo a fost umilita de Petrolul Ploiesti, in Stefan cel Mare, scor 1-3, ajungand la cea de-a sasea etapa fara victorie in Liga 1. Golurile oaspetilor au fost inscrise de Hamza (59'), Oprita (69') si Boudjemaa (90+1'), in timp ce pentru gazde a punctat Marius Niculae (90+5').

Sambata, 07.04.2012, 00:00
Liga Campionilor: Barcelona-AC Milan 3-1 / Bayern Munchen, in semifinale

FC Barcelona s-a calificat in semifinalele Champions League dupa ce a invins pe teren propriu formatia AC Milan, scor 3-1, in mansa secunda din cadrul sferturilor de finala. In tur, la Milano, scorul a fost egal, 0-0.

Miercuri, 04.04.2012, 00:00
Daniel Niculae a inscris doua goluri pentru Nancy. Vezi rezultatele din Ligue 1!

Daniel Niculae a marcat de doua ori pentru Nancy in victoria cu 3-1 de pe terenul fostei sale echipe, Auxerre, intr-un meci cadrul etapei XXI-a din Ligue 1.

Sambata, 28.01.2012, 00:00
UPDATE! Serie A: Novara - Inter 3-1/ Gasperini a fost demis

Inter Milano continua evolutia slaba din actualul debut de sezon, fiind invinsa surprinzator la Novara, scor 1-3. Fundasul roman Cristian Chivu a fost titular la oaspeti, si a primit un cartonas galben in minutul 28. Golurile partidei au fost marcate de Meggiorini (38') si Rigoni (86' penalti), 90 pentru Novara, respectiv Cambiasso (89') pentru Inter.

Miercuri, 21.09.2011, 00:00
FC Barcelona, noua campioana a Europei

FC Barcelona a castigat trofeul Champions League dupa ce a invins in ultimul act pe Manchester United, scor 3-1, la capatul unui meci dominat in totalitate. Pedro (27'), Messi (54') si David Villa (69') au marcat pentru catalani, in timp ce Wayne Rooney (34') restabilise egalitatea pentru "diavoli".

Sambata, 28.05.2011, 00:00
Dinamo - Victoria Branesti 3-1/ "Cainii" si-au asigurat prezenta in Europa League

Dinamo si-a asigurat prezenta in cupele europene in viitorul sezon dupa victoria de pe teren propriu cu Victoria Branesti, scor 3-1. Golurile partidei au fost inscrise de Bakaj '2, Kone '64 si Danciulescu '83, pentru gazde, in timp ce pentru Victoria a marcat Ispir '56 (penalti).

Luni, 16.05.2011, 00:00
Steaua - Gloria Bistrita 3-1/ "Dubla" lui Dica

"Dubla" lui Dica din meciul cu Gloria Bistrita, scor 3-1, aduce Stelei trei puncte foarte importante, dupa doua etape fara succes pentru formatia antrenata de Sorin Cartu. Onofras deschisese scorul in minutul 24, iar Balba a restabilit egalitatea la un minut distanta.

Duminica, 01.05.2011, 00:00
Romania - Luxemburg 3-1/ Salvati de Mutu!

Romania a fost aproape de un dezastru total in confruntarea cu Luxemburg din preliminariile CE din 2012, fiind condusa cu 1-0, insa “dubla” lui Adrian Mutu a salvat tricolorii de la, probabil, cea mai mare umilinta din istoria echipei nationale. Oaspetii au deschis scorul in prima repriza, elevii antrenati de Razvan Lucescu intorcand rezultatul prin golurile lui Mutu si reusita lui Zicu.

Marti, 29.03.2011, 00:00
Leonardo a debutat cu succes la Inter Milano

Numit inaintea Craciunului la carma lui Inter Milano, brazilianul Leonardo a debutat cu o victorie pe banca tehnica a campioanei Italiei, 3-1 cu Napoli, in etapa a 18-a din Serie A. Pentru Inter au marcat Motta ('3, '55) si Cambiasso ('37), in timp ce pentru Napoli a inscris Pazienza ('25). Cristi Chivu a primit un cartonas galben in mintul 5.

Vineri, 07.01.2011, 00:00
Arsenal Londra - Chelsea 3-1/ Campionii nu-si mai revin

Chelsea Londra isi continua parcursul dezastros in acest sezon din Premier League. Echipa antrenata de Carlo Ancelotti a pierdut pe Emirates, in fata lui Arsenal, scor, 1-3, in derby-ul londonez.

Marti, 28.12.2010, 00:00
Steaua - Utrecht 3-1/ "Dubla" lui Stancu da sperante ros-albastrilor

Steaua obtine primul succes in grupele unei competitii europene dupa 28 de partide, invingand pe Utrecht, scor 3-1, intr-un meci contand pentru grupa K din Europa League.

Joi, 04.11.2010, 00:00
Pandurii Tg. Jiu - U Craiova 3-1/ Umiliti de gorjeni

Pandurii Tg Jiu au facut instructie cu Universitatea Craiova, scor 3-1, in ultima partida din cadrul etapei a VII-a a Ligii 1. Golurile meciului au fost inscrise de Orac (1) şi Apostu (23, 54), respectiv Iliev (88).

Luni, 13.09.2010, 00:00
VIDEO Gloria Bistrita - FCM Targu Mures 3-1

Gloria Bistrita s-a impus cu scorul de 3-1, pe teren propriu, in fata nou-promovatei FCM Targu Mures, in penultimul meci din cadrul etapei a VI-a a Ligii 1.

Luni, 30.08.2010, 00:00
VIDEO Hercules - Real Madrid 1-3/ Si-a revenit Benzema!

Francezul Karim Benzema a reusit o “dubla” pentru Real Madrid in ultimul meci amical castigat de galactici, scor 3-1, in fata formatiei nou-promovate in Primera Division, Hercules.

Luni, 23.08.2010, 00:00
Europa League: Dinamo -  Hajduk Split 3-1/ Cainii au prima sansa la calificare!

Europa League: Dinamo - Hajduk Split 3-1/ Cainii au prima sansa la calificare!

Dinamo Bucuresti a invins cu 3-1, pe teren propriu, formatia Hajduk Split, in prima mansa a turului 3 preliminar din Europa League.

Joi, 29.07.2010, 00:00
VIDEO Argentina - Mexic 3-1/ Sud-americanii intalnesc nemtii in "sferturi"

Argentina invinge Mexic, scor 3-1, si se califica in sferturile de finala ale Cupei Mondiale unde va da piept cu Germania.

Duminica, 27.06.2010, 00:00
Japonia - Danemarca 3-1/ Victorie categorica pentru niponi

Japonia s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Mondiale dupa victoria in fata Danemarcei, scor 3-1, in ultima partida a grupei F.

Joi, 24.06.2010, 00:00
Manchester United, din nou lider in Premier League

Manchester United a trecut din nou pe prima pozitie in Premier League, dupa victoria din meciul cu Tottenham, scor 3-1, contand pentru etapa 36.

Sambata, 24.04.2010, 00:00
Liga Campionilor: Inter Milano - FC Barcelona 3-1 (VIDEO)

Inter Milano s-a impus pe teren propriu, scor 3-1, in fata echipei FC Barcelona, in prima mansa din cadrul semifinalelor Ligii Campionilor. Italienii au revenit de la 0-1, prin golurile marcate de Sneijder, Maicon si Milito. Pentru catalani a deschis scorul Pedro, in minutul 19.

Marti, 20.04.2010, 00:00
Liga Campionilor: Lyon - Bordeaux 3-1

Olympique Lyon a luat o optiune serioasa pentru calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa victoria de pe teren propriu, scor 3-1, in fata lui Bordeaux. Golurile gazdelor au fost marcate de Lisandro Lopez '10, '77-pen. si Bastos '32, respectiv Chamakh '14, pentru oaspeti.

Marti, 30.03.2010, 00:00
Juventus, demolata la Napoli (VIDEO)

Juventus Torino isi continua parcursul dezastros din acest sezon, ajungd la cea de-a treia infrangere consecutiva intr-o saptamana.

Vineri, 26.03.2010, 00:00
FC Vaslui castiga derby-ul Moldovei cu Poli Iasi (VIDEO)

FC Vaslui se impune in marele derby al Moldovei, cu Poli Iasi, in deplasare, scor 3-1, si se mentine in grupul echipelor care emit pretentii la titlu. Brazilianul Wesley Lopes a fost omul meciului, reusind o dubla contra iesenilor.

Joi, 18.03.2010, 00:00