VIDEO Argentina - Mexic 3-1/ Sud-americanii intalnesc nemtii in "sferturi"

Argentina invinge Mexic, scor 3-1, si se califica in sferturile de finala ale Cupei Mondiale unde va da piept cu Germania.

VEZI VIDEO AICI

Primirea golului i-a demoralizat pe mexicani care au mai primit un gol. In minutul 33, Higuain a profitat de o grava greseala a fundasului mexican Osorio care a pasat la adversar si a inscris pentru 2-0.

Repriza a doua a adus inca un gol argentinian. Carlitos Tevez a prins un sut senzational de la 25 de metri. Dupa marcarea celui de-al treilea gol, elevii antrenati de Diego Maradona s-au retras in aparare cedand mijlocul terenului.

In minutul 72, noul jucator al formatiei Manchester United, Javier Hernandez, a redus din diferenta executandu-l pe Romero cu un sut plasat aproape de vinclu.

Argentina se califica astfel in sferturile de finala ale Cupei Mondiale si se pregateste duelul de foc cu Germania.

Prima intalnire dintre Dani Otil si RedBull Romaniacs 2010... Sabrin Sburlea si Mihai Roman au fost transferati la Rapid Bucuresti...