VIDEO Gloria Bistrita - FCM Targu Mures 3-1

Gloria Bistrita s-a impus cu scorul de 3-1, pe teren propriu, in fata nou-promovatei FCM Targu Mures, in penultimul meci din cadrul etapei a VI-a a Ligii 1.

Gazdele au intrat la cabine in avantaj dupa golul reusit de brazilianul Moraes, cu 7 minute inainte de pauza. Atacantul bistritenilor a transformat senzational o lovitura libera de la aproximativ 30 de metri.

Szukala a consfintit victoria bistritenilor in minutul 82, cand a marcat golul de 3-1.

Echipele de start:

Gloria Bistrita: Calin Albut, Tudose, Szukala, Nastase, Velcovici, Predescu, R. Marginean, Ene, Muresan, Bajenaru, Moraes.

FCM Targu Mures: R. Danalache, Topici, Balau, D. Matei, D. Roman, Onicas, Fl. Dan, Casquero, Bitis, C. Vancea, Didy.

Horia Tecau si Robert Lindstedt, invingatori in finala de dublu de la New Haven... C.E. Polo: Romania a invins vicecampioana mondiala, Spania!...