Doña Letizia a fost surprinsă recent în timp ce mergea pe străzile cartierului Tetuan, din Madrid. Regina părea absorbită de conversația purtată la telefon și încerca să treacă neobservată. Imaginea surprinsă a fost departe de aparițiile oficiale, atent studiate.
Așa cum s-a mai întâmplat, soția regelui Felipe al VI-lea a ieșit din Palat într-o deplasare discretă. Nu este pentru prima dată când Regina apare în public într-o ținută lejeră, profitând de timpul liber pentru a face ceva în afara programului Casei Regale.
Doña Letizia a apărut îmbrăcată simplu, cu jeanși negri tip mom fit, un pulover și o eșarfă în aceeași nuanță, un trench verde militar, pantofi sport și o geantă din piele, tot neagră. Părul l-a avut prins lejer într-un coc înalt, fixat cu o agrafă, ca acelea făcute pe fugă, pentru confort. Nu a purtat machiaj, iar ochii i-au fost acoperiți de ochelari de soare negri.
În mâna stângă a fost surprinsă ținând un caiet mare și o tabletă, iar în dreapta, telefonul mobil, la care vorbea fără întrerupere. Femeia descrisă nu a atras atenția prin nimic deosebit. Ar fi putut fi oricine. Dar nu era. Era regina.
Prințesa de Asturia, fotografiată în bikini pe o plajă din Montevideo
Discuția telefonică părea importantă, iar atitudinea ei, concentrată și serioasă, o confirma. În acea zi, întreaga atenție a Spaniei se îndreaptă spre un singur nume: Leonor. Fiica ei cea mare, prințesa de Asturias, a fost surprinsă în bikini pe o plajă din Montevideo, alături de colegii ei gardieni marini de pe vasul de instrucție „Juan Sebastián de Elcano”.
Citește și: Fiicele Reginei Letizia sunt superbe. Imagini de colecție cu cele două
Subiectul a dominat dezbaterile politice și presa mondenă, fiind tratat chiar și în buletinele de știri naționale, potrivit Hola.com.
În acest timp, Doña Letizia știa exact unde merge. Se îndrepta spre un centru de înfrumusețare naturală. Era însă atât de prinsă în discuția telefonică, încât nu a părut să observe denumirea interesantă a restaurantului pe lângă care a trecut: „El 2 de la Reina”. O tavernă clasică, cu tapas și porții tradiționale, aflată la numărul doi de pe strada Reina Mercedes. De aici și numele.
După ce a străbătut mai multe străzi din cartier, Doña Letizia a ajuns la destinație: un salon de înfrumusețare. Fațada, modestă, cu afișe cu oferte lipite în vitrină, era departe de imaginea unui institut luxos de îngrijire, așa cum ne-am aștepta în cazul unei regine. Salonul oferă un decor natural, pune accent pe echilibrul interior și propune tratamente moderne, realizate doar cu produse fără chimicale, parfumuri sau coloranți. Exact pe placul ei.
Fără îndoială, filozofia care a captivat-o pe Doña Letizia, o mare susținătoare a tuturor lucrurilor naturale, ecologice și durabile și care se preocupă, de asemenea, de îngrijirea imaginii sale. În plus față de tratamentele faciale și corporale obișnuite, locul oferă servicii de manichiură și pedichiură și echipamente de ultimă generație la prețuri accesibile.
Babasha a devenit tătic. Primele imagini cu artistul și fiul său i-au înduioșat pe fani... Ce mai face și cum arată acum actorul David Faustino din serialul "Familia Bundy". Aparție rară în public alăt...