Articole despre 2-1

FC Vaslui - Steaua 2-1/ Moldovenii viseaza la Liga Campionilor

FC Vaslui invins pe teren propriu Steaua, scor 2-1, elevii lui Marius Lacatus reusind sa revina de la 0-1, dupa golul lui Bogdan Stancu. Burdujan a egalat din penalty, iar Paul Papp a marcat golul victoriei pe final.

Luni, 10.05.2010, 00:00
CFR Cluj - Dinamo 2-1/ Ardelenii joaca finala

CFR Cluj a invins pe Dinamo, scor 2-1, pe teren propriu, si s-a calificat in finala Cupei Romanei Timisoareana. Golurile partidei au fost marcate de Dica si Traore, pentru gazde, respectiv Andrei Cristea, pentru Dinamo. In tur, scorul a fost 1-1.

Miercuri, 14.04.2010, 00:00
Steaua - Poli Iasi 2-1/ Kapetanos, din nou salvator

Steaua s-a impus cu greu in fata formatiei Poli Iasi, scor 2-1, pe teren propriu, in ultima partida din cadrul etapei a 27-a a Ligii 1. Golurile meciului au fost marcate de Surdu '55 si Kapetanos '82, pentru gazde, respectiv Paun '5, pentru oaspeti.

Luni, 12.04.2010, 00:00
Universitatea Craiova - Poli Iasi 2-1/ Victorie vitala pentru olteni

Universitatea Craiova a obtinut o victorie foarte importanta in fata formatiei Poli Iasi, scor 2-1, intr-o partida din cadrul etapei a 23-a a Ligii 1, disputata la Severin. Pentru gazde au marcat Iliev '63 si Prepelita '89, iar respectiv Straton '85.

Duminica, 21.03.2010, 00:00
Ceahlaul Piatra Neamt - FC Brasov 2-1

In prima partida din cadrul etapei a 23-a a Ligii 1, Ceahlaul Piatra Neamt s-a impus in fata formatiei FC Brasov, pe teren propriu, cu scorul de 2-1. Golurile gazdelor au fost marcate de Mulisa '16 si Cebotaru '24, respectiv Savici '23, pentru brasoveni.

Sambata, 20.03.2010, 00:00
Gloria Bistrita - Universitatea Craiova 2-1

Universitatea Craiova se afunda tot mai mult in subsolul clasamentului, iar daca va continua asa nu este exclus ca sezonul urmator sa joace la matineu. Formatia antrenata de Mark Wotte a pierdut in deplasare, scor 1-2, cu Gloria Bistrita, intr-un meci contand pentru etapa a 22-a a Ligii 1.

Miercuri, 17.03.2010, 00:00
Bordeaux - Olympiakos Pireu 2-1(VIDEO)

Girondins Bordeaux s-a impus, nu fara emotii, si in meciul de pe teren in fata grecilor de la Olympiakos Pireu, scor 2-1, si s-a calificat in "sferturile" Ligii campionilor. In tur, francezii au invins cu 1-0.

Liga Campionilor/ Inter Milano - Chelsea Londra 2-1

Internationale Milano s-a impus pe teren propriu cu scorul de 2-1 in fata lui Chelsea Londra, intr-un meci contand pentru optimile de finala ale Ligii Campionilor. Partida a fost umbrita de gravele greseli de arbitraj. Motta de la Inter trebuia eliminat inca din minutul 10, iar Chelsea a fost privata si de un penalty in prima repriza.

Miercuri, 24.02.2010, 00:00
Cupa Angliei: Manchester City - Manchester Utd. 2-1

Manchester City a batut-o pe rivala United. Trupa lui Mancini a castigat cu 2-1 in prima mansa din semifinalele Cupei Ligii Angliei. Golurile lui City au fost reusite tocmai de cel care, in vara, a venit de la United, Carlos “Apasul” Tevez.

Miercuri, 20.01.2010, 16:20
West Ham - Arsenal 1-2

Luni, 04.01.2010, 16:22