Articole despre fc barcelona

Cosmin Contra: "Sanmartean ar trebui sa fie titular cu Belarus"

Timisoreanul sustine ca jucatorul lui FC Vaslui a demonstrat atat in campionat, dar si in Europa League, ca este mai in forma decat orice mijlocas al nostru.

Vineri, 07.10.2011, 00:00
Inca un pas gresit pentru Mourinho / Santander - Real Madrid 0-0

Dupa un inceput fulminant de sezon, Realul lui Mourinho nu se mai regaseste. Galacticii au ajuns la doua etape consecutive fara victorie, dupa ce astazi au remizat in deplasarea de la Santander (0-0).

Joi, 22.09.2011, 00:00
Mircea Lucescu se ia de arbitrii intalnirii cu Porto

Ca de fiecare data cand a pierdut, nea Mircea a acuzat in termeni duri arbitrajul dupa meciul din deplasare cu FC Porto, in care gazdele s-au impus cu 2-1.

Miercuri, 14.09.2011, 00:00
Vezi ce oferta a refuzat Mourinho pentru a ramane la Real!

Antrenorul portughez putea sa-si dubleze salariul stagional la Anji Makhachkala, dar a preferat sa continue razboiul cu Barcelona din Primera Division.

Joi, 08.09.2011, 00:00
Abidal la PSG?

Unul dintre adversarii nostri de maine a primit o oferta de a se intoarce in campionatul in care s-a consacrat, dar nu la echipa cu care a cunoscut cele mai multe succese.

Luni, 05.09.2011, 00:00
FC Barcelona a castigat Supercupa Europei

FC Barcelona obtine cel de-al doilea trofeu din acest sezon, dupa ce a castigat Supercupa Europei, invingand pe FC Porto cu scorul de 2-0. Leo Messi si Fabregas au marcat golurile catalanilor.

Vineri, 26.08.2011, 00:00
OFICIAL: Cesc Fabregas, noul jucator al formatiei FC Barcelona

Arsenal a anuntat pe site-ul oficial ca a ajuns la un acord cu FC Barcelona in ceea ce priveste suma de transfer a capitanului sau, Cesc Fabregas, la gruparea catalana. Transferul va fi 100% realizat dupa ce jucatorul va face vizita medicala si se va intelege cu noua sa echipa in privinta salariului, informeaza site-ul oficial, citat de gsp.ro

Luni, 15.08.2011, 00:00
Arsenal a stabilit pretul pe Fabregas: 50 de milioane de euro

Clubul Arsenal Londra solicita 50 de milioane de euro pentru spaniolul Cesc Fabregas, dorit insistent de marile puteri al Spaniei, Bracelona si Real, dar si de echipa miliardarului Abramovici, Chelsea. Conform cotidianului The Sun, cea mai aproape de achizitionarea mijlocasului este Real Madrid.

Vineri, 03.06.2011, 00:00
UPDATE! Mourinho, suspendat cinci meciuri de UEFA

UPDATE! Galacticul Jose Mourinho a fost suspendat, astazi, de Comisia de Disciplina a UEFA, pentru cinci partide in cupele europene, dupa scandalul de la partida cu FC Barcelona, scrie Marca, citat de Mediafax.

Vineri, 06.05.2011, 00:00
Ferguson va fi ajutat de Mourinho sa invinga Barcelona

Alex Ferguson, tehnicianul echipei Manchester United a spus ca va fi ajutat de Jose Mourinho, antrenorul formatiei Real Madrid in vederea meciului din finala Ligii Campionilor cu FC Barcelona.

Joi, 05.05.2011, 00:00
VIDEO! Real Madrid a castigat Cupa Spaniei

Al doilea duel dintre superputerile Spaniei, Real Madrid si FC Barcelona, a fost castigat de echipa antrenata de Jose Mourinho, care a cucerit astfel Cupa Regelui. Ca si in urma cu o saptamana, in campionat, scorul dupa 90 de minute a fost egal, insa Real a dat lovitura in prelungiri, prin Cristiano Ronaldo, in minutul 102.

Joi, 21.04.2011, 00:00
Mircea Lucescu: "Este imposibil sa prevezi un rezultat contra Barcelonei"

Antrenorul lui Sahtior Donetk, Mircea Lucescu, a declarat, marti, la conferinta de presa dinaintea meciului cu FC Barcelona din prima mansa a sferturilor Ligii Campionilor ca isi doreste ca echipa sa sa obtina un rezultat care sa ii ofere sanse de calificare in retur.

Miercuri, 06.04.2011, 00:00
Pep Guardiola, internat de urgenta la spital

Pep Guardiola, antrenorul echipei FC Barcelona, a fost internat de urgenta, joi dimineata, la o clinica din capitala Cataluniei, din cauza durerilor de spate severe de care sufera de cateva zile, informeaza presa spaniola.

Joi, 03.03.2011, 00:00
Valencia - Barcelona 0-1/ Invincibilii!

FC Barcelona isi continua drumul spre un nou titlu de campioana a Spaniei. Echipa lui Pep Guardiola a depasit hopul numit Valencia, pe care a invins-o cu scorul de 1-0 pe Mestalla, si s-a desprins la zece puncte de Real Madrid, care va juca joi pe teren propriu cu Malaga.

Real Madrid - FC Barcelona 0-2

FC Barcelona si-a continuat saptamana magica, invingand sambata seara in campionatul Spaniei rivala de-o viata, Real Madrid, chiar pe stadionul madrilenilor, Santiago Bernabeu. A fost 2-0, prin golurile unicului Messi si al lui Rodriguez.

Duminica, 11.04.2010, 00:00