Articole despre sferturi de finala

Anastasia Potapova, în sferturile de finală ale turneului de la Jurmala, fază în care o va întâlni pe Patricia Ţig

Anastasia Potapova, locul 64 WTA şi cap de serie numărul 6, s-a calificat în sferturile de finală alte turneului de categorie WTA International de la Jurmala, după ce a întrecut-o, joi, cu scorul de 6-1, 4-6, 6-2, pe letona Diana Marcinkevica, locul 223 WTA, beneficiară a unui wild card.

Joi, 25.07.2019, 16:48
Patricia Maria Ţig s-a calificat în sferturi de finală la Jurmala

Patricia Maria Ţig îşi continuă parcursul bun din această perioadă. Jucătoarea de pe locul 264 WTA s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale turneului de la Jurmala (Letonia), de categorie WTA Interrnational.

Miercuri, 24.07.2019, 17:25
Irina Bara şi Dalila Jakupovici, în sferturi de finală la Jurmala, la dublu

Perechea Irina Bara/Dalila Jakupovici (România/Sovenia), cap de serie numărul 3, s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA International de la Jurmala (Letonia).

Miercuri, 24.07.2019, 10:13
Irina Bara şi Patricia Ţig s-au calificat în sferturi de finală la Bucureşti, în proba de dublu

Aflate pe tabloul principal al BRD Bucharest Open cu wild card, româncele vor da piept în faza următoare cu învingătoarele din întâlnirea Irina Camelia Begu/Raluca Olaru, cap de serie numărul 1 - Giorgia Marchetti/Laura Pigossi (Italia/Brazilia).

Miercuri, 17.07.2019, 15:47
Star Matinal. Câți bani câștigă Simona Halep, după calificarea în sferturile de finală de la Wimbledon

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală de la Wimbledon. Această calificare i-a adus 430 de puncte în clasamentul WTA și 328 de mii de euro în conturi.

Marti, 09.07.2019, 09:33
Simona Halep a fost eliminată de Angelique Kerber în sferturile de finală ale turneului de la Eastbourne

Simona Halep, locul 7 WTA şi cap de serie numărul 6, a fost eliminată, joi, în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier de la Eastbourne, fiind învinsă de germana Angelique Kerber, locul 5 WTA şi cap de serie numărul 4, scor 6-4, 6-3.

Joi, 27.06.2019, 16:13
Curacao s-a calificat pentru prima dată în sferturile de finală ale Gold Cup

Reprezentativa Insulei Curacao (aproximativ 160.000 de locuitori) a obţinut în premieră calificarea în sferturile de finală ale Gold Cup, campionatul CONCACAF, după ce a marcat un gol în mintul 90+3 al meciului cu Jamaica, scor final 1-1.

Miercuri, 26.06.2019, 10:16
Copa America: Uruguay a învins Chile, 1-0, şi a evitat un meci cu Columbia, în sferturile competiției

Victoria uruguayenilor îi trimite pe chilieni în sferturi în faţa Columbiei, una dintre cele mai în formă echipe de la actuala ediţie.

Marti, 25.06.2019, 08:27
Simona Halep, în sferturile de finală la Roland Garros, după un meci „fulger” cu poloneza Iga Swiatek

Simona Halep, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 3, s-a calificat a patra oară în sferturile de finală ale French Open, după ce a învins-o, luni, cu scorul de 6-1, 6-0, pe poloneza de 18 ani Iga Swiatek, locul 104 WTA. Anterior, când Halep a ajuns în sferturi, ea a jucat finala la Roland Garros.

Luni, 03.06.2019, 19:20
Simona Halep s-a calificat în sferturi de finală la Wimbledon

Jucătoarea română de tenis Simona Halep s-a calificat luni în sferturile de finală ale turneului de Mare Șlem de la Wimbledon, după ce a învins-o în trei seturi pe americanca Madison Keys, 6-7 (5-7), 6-4, 6-3

Luni, 04.07.2016, 18:51
Halep nu se oprește! E în semfinalele turneului de la Madrid!

Românca a zdrobit-o pe Ana Ivanovici în două seturi și a ajuns în semifinalele unuia dintre cele mai bine cotate turnee din circuitul WTA

Vineri, 09.05.2014, 17:25
Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Madrid

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Madrid, reuşind să revină după ce a pierdut primul set în faţa jucătoarei germane Sabine Lisicki

Joi, 08.05.2014, 23:45
Cupa României şi-a stabilit sferturile! Steaua-Oţelul şi Dinamo-Pandurii, capetele de afiş

Meciurile din sferturile Cupei României se vor juca într-o singură manşă şi vor avea loc pe 3, 4 şi 5 decembrie! Primele echipe extrase vor evolua pe teren propriu

Luni, 11.11.2013, 16:09
Se stiu sferturile din Europa League! Steaua ar fi putut da peste Rubin Kazan

Steaua Bucuresti s-ar fi intalnit cu Rubin Kazan in cazul in care reusea s-o elimine pe Chelsea! Londonezii se vor deplasa din nou in Est pentru sferturile Ligii Europa. Iata tabloul complet:

Vineri, 15.03.2013, 16:03
S-au stabilit sferturile Ligii Campionilor! Duel tare intre PSG si Barcelona

Partide interesante in sferturile de finala ale Ligii Campionilor! Tabloul de la pregatiri nu s-a mai repetat si in ziua tragerii oficiale, iar sortii au stabilit meciuri tari pentru Barcelona si Bayern Munchen.

Vineri, 15.03.2013, 16:01
Polo: Romania s-a calificat in "sferturile" turneului preolimpic

Nationala Romaniei de polo s-a calificat in sfeturile de finala ale turneului preolimpic de la Edmonton, dupa succesul obtinut in fata Olandei, scor 7-5.

Joi, 05.04.2012, 00:00
Europa League, sferturi de finala: Atletic Bilbao face din nou spectacol: 4-2 la Schalke 04

Echipa spaniola Atletic Bilbao isi continuta parcursul de senzatie in Europa League. Bascii au castigat cu 4-2 pe terenul germanilor de la Schalke, in mansa-tur din sferturile competiei.

Vineri, 30.03.2012, 00:00
Milan si Barca se anuleaza reciproc, Bayern transeaza calificarea la Marseille

Atat Milanul cat si Barcelona nu au obtinut decat un punct din meciul de pe San Siro, in timp ce Bayern pare ca si-a rezervat deja biletele pentru semifinale.

Liga Campionilor: AC Milan - Barcelona 0-0/ Bayern Munchen, cu un pas in semifinale

AC Milan si Barcelona au terminat la egalitate, scor 0-0, in mansa tur din sferturile Ligii Campionilor. In cealalt meci al serii, Bayern Munchen este cu un pas in semifinale dupa victoria cu scorul de 2-0 pe terenul lui Marseille.

Miercuri, 28.03.2012, 00:00
Europa League, sferturi de finala: Alkmaar - Valencia, Schalke - Bilbao, Sporting - Metalist si Atl. Madrid - Hannover

Vineri a avut loc la Nyon si tragerea la sorti pentru partidele din sferturile Europa League. Derby-ul din aceasta faza il reprezinta confruntarea dintre Schalke 04 (fost adversar al Stelei) si Athletic Bilbao, echipa care a eliminat-o pe Manchester United.

Vineri, 16.03.2012, 00:00
Guardiola se teme de AC Milan

Tehnicianul catalan a declarat dupa tragerea la sorti a sferturilor Ligii ca nu se gandeste la o finala cu Real si ca Milanul este un adversar redutabil.

Romania, umilita de Spania la CE de Futsal

Tricolorii nu au rezistat decat o repriza in sfertul impotrica ibericilor, in cea secunda cvintupla campioana europeana dezlantuindu-se.

Luni, 06.02.2012, 00:00
Spania se teme de Romania la Campionatul European de Futsal

Cvintupla campioana europeana se teme de Sito Rivera, antrenorul nationalei Romaniei de futsal.

Mali s-a calificat in semifinalele Cupei Africii pe Natiuni

Echipa ui Seydou Keita a trecut in sferturi de Gabon, eliminand cea de-a doua gazda a competitiei dupa loviturile de la 11 metri.

Duminica, 05.02.2012, 00:00
Romania s-a calificat in sferturile Campionatului European de Futsal

Tricolorii au invins Cehia cu 3-1 in ultimul meci al grupei si si-au asigurat biletele pentru faza eliminatorie a competitiei din Croatia.

Joi, 02.02.2012, 00:00
Sudanul se califica, alaturi de Coasta de Fildes, in sferturile Cupei Africii pe Natiuni

Sudanul a realizat surpriza grupei B, reusind sa invinga Burkina Faso si sa insoteasca elefantii in sferturile competitiei.

Luni, 30.01.2012, 00:00
Novak Djokovic s-a calificat in sferturile de finala la Australian Open

Numarul unu mondial a trecut de Lleyton Hewitt, iar in urmatoarea partida se va duela cu David Ferrer, conform HotNews.

Luni, 23.01.2012, 00:00
Lazio Roma s-a calificat cu emotii in sferturile de finala ale Cupei Italiei

Lazio Roma, fara fundasul Stefan Radu, a trecut prin mari emotii pe teren propriu in fata echipei de Serie B, Hellas Verona, inainte de a castiga cu 3-2 si de a se califica in sferturile de finala ale Cupei Italiei.

Miercuri, 11.01.2012, 00:00
Perechea Tecau / Lindstedt, in sferturile de finala la Brisbane

Perechea Horia Tecau / Robert Lindstedt s-a calificat in sferturile turneului ATP de la Brisbane (Australia), dupa ce a trecut de dublul Alexandr Dolgopolov / Denis Molcianov (ambii Ucraina), scor 6-4, 6-4.

Marti, 03.01.2012, 00:00
CM Handbal feminin: Rusia - Franta, derby-ul din "sferturi". Vezi programul complet!

Disputa Rusia - Franta reprezinta derby-ul din sferturile de finala ale Campionatului Mondial de Handbal Feminin. Brazilia este ultima echipa calificata in aceasta faza dupa ce a invins pe Coasta de Fildes, scor 35-22.

Marti, 13.12.2011, 00:00
Poli Timisoara - Gaz Metan 0-1 in sferturile Cupei

Ardelenii au invins greu pe Bega insa se pregatesc de penultima faza a competitiei.

Joi, 08.12.2011, 00:00
Pandurii merg in sferturile Cupei dupa 3-2 la penalty-uri cu FC Brasov

Optimile de finala ale Cupei Romaniei au inceput cu partida dintre Gaz Metan Medias si Astra II Giurgiu, meci care s-a desfasurat pe terenul din Medias si s-a incheiat cu victoria mediesenilor, scor 1-0.

Miercuri, 26.10.2011, 00:00
Gaz Metan e prima echipa calificata in "sferturile" Cupei dupa 1-0 cu Astra II. Vezi programul meciurilor!

Optimile de finala ale Cupei Romaniei au inceput cu partida dintre Gaz Metan Medias si Astra II Giurgiu, meci care s-a desfasurat pe terenul din Medias si s-a incheiat cu victoria ardelenilor, scor 1-0.

Marti, 25.10.2011, 00:00
Tecau si Lindstedt, in sferturi la Masters-ul de la Shanghai

Perechea Horia Tecau/Robert Lindstedt (Romania/Suedia), cap de serie numarul 8, s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului de la Shanghai (China), dotat cu premii in valoare totala de 3.240.000 de dolari.

Miercuri, 12.10.2011, 00:00
SOC! Argentina, gazda Copei America, eliminata in sferturi de finala!

Nationala Argentinei a fost eliminata de Uruguay in sferturile de finala ale Copei America in urma loviturilor de departajare. Semifinalista la mondialul african, echipa celesta s-a impus dupa lovituri de departajare, scor 5-4.

Duminica, 17.07.2011, 00:00
Argentina sub presiune: Inca o remiza la Copa America

Calificarea Argentinei in sferturile de finala ale Copei America este in pericol, dupa ce echipa gazda a remizat, scor 0-0, in meciul disputat la Santa Fe impotriva Columbiei. Este cel de-al doilea meci egal al „pumelor”, dupa 1-1 in prima etapa cu Bolivia.

Joi, 07.07.2011, 00:00
Roger Federer, a 29-a calificare la rand in sferturi la un Grand Slam

Roger Federer s-a calificat pentru 29-a oara consecutiv in sferturile de finala ale unui turneu de Grand Slam, dupa ce a trecut, luni seara, de rusul Mihail Iujnai, in patru seturi, 6-7 (5/7), 6-3, 6-3, 6-3, informeaza AFP.

Marti, 28.06.2011, 00:00
Liga Campionilor: FC Barcelona si Manchester United, calificate in semifinale

FC Barcelona si Manchester United sunt primele doua semifinaliste in Liga Campionilor, dupa ce au eliminat in sferturi, in urma unor duble victorii, pe Sahtior, respectiv Chelsea Londra.

Marti, 12.04.2011, 00:00
Europa League: Porto, Villarreal si Benfica, ca si calificate in semifinale

Porto, Villarreal si Benfica si-au asigurat in proportie de 99% biletele pentru semifinalele celei de-a doua competitii europene.

Joi, 07.04.2011, 00:00
Mircea Lucescu: "Este imposibil sa prevezi un rezultat contra Barcelonei"

Antrenorul lui Sahtior Donetk, Mircea Lucescu, a declarat, marti, la conferinta de presa dinaintea meciului cu FC Barcelona din prima mansa a sferturilor Ligii Campionilor ca isi doreste ca echipa sa sa obtina un rezultat care sa ii ofere sanse de calificare in retur.

Miercuri, 06.04.2011, 00:00
Johan Cruyff: "Lucescu poate sa o elimine pe Barcelona"

Fost mare jucator al catalanilor, Johan Cruyff trage un semnal de alarma inainte de partida dintre Barcelona si Sahtior, din Champions League. Olandezul crede ca echipa campioana a Ucrainei este in stare sa furnizeze surpriza si sa lase formatia blau-grana in afara Champions League.

Marti, 05.04.2011, 00:00
De ce le-a fost frica nu au scapat. Barcelona - Sahtior in sferturile Ligii Campionilor!

In aceasta dupa-amiaza a avut loc tragerea la sorti a meciurilor din cadrul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor. Derby-ul rundei va fi cel dintre Chelsea si Manchester United, a treia echipa engleza din sferturi, Tottenham, urmand a intalni pe Real Madrid. Echipa lui Mircea Lucescu, Sahtior Donetk, are o misiune aproape imposibila in fata Barcelonei, ultimul sfert putand programa un duel romanesc intre Cristi Chivu si Ciprian Deac.

Vineri, 18.03.2011, 00:00
Europa League: Portugalia merge cu 3 echipe in "sferturi". Vezi echipele calificate!

Trei echipe din Portugalia s-au calificat in "sferturile" Europa League: Benfica, FC Porto si surpriza Sporting Braga, echipa care a eliminat pe Liverpool dupa un 0-0 pe "Anfield Road". Nici cealalta echipa engleza nu a avut mai mult succes: Manchester City a castigat cu 1-0 in fata lui Dinamo Kiev, scor insuficient insa pentru calificare. In tur a fost 2-0 pentru Dinamo Kiev.

Joi, 17.03.2011, 00:00
Liga Campionilor: Tottenham si Schalke merg in sferturi

Tottenham si Schalke se alatura Barcelonei si lui Sahtior in faza sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce au eliminat in optimi pe AC Milan, respectiv Valencia.

Miercuri, 09.03.2011, 00:00
Cupa Romaniei - sferturi de finala/ Programul de miercuri: Rapid - Steaua, ora 20:45

Astazi sunt programate ultimele doua partide din cadrul sfeturilor de finala ale Cupei Romaniei Timisoareana. Capul de afis il reprezinta confruntarea dintre Rapid si Steaua care va incepe la ora 20:45. Primul meci le va aduce fata in fata pe CFR Cluj si Gloria Bistrita, de la ora 17:00.

Joi, 11.11.2010, 00:00
CFR Cluj - Gloria Bistrita 0-1/ Clujenii, eliminati de un penalty inexistent

O grava eroare de arbitraj a calificat formatia Gloria Bistrita in semifinalele Cupei Romaniei, dupa victoria cu 1-0 , in deplasare, cu CFR Cluj. Unicul gol al intilnirii a fost marcat dintr-un penalty controversat de Junior Moraes, in minutul 73.

Cupa Romaniei: Dinamo - Craiova 1-1, 4-2 d.p./ Cainii merg in semifinale

Meci de infarct in Stefan cel Mare intre Dinamo si Universitatea Craiova, in sferturile de Cupa. Dupa 1-1 in timpul regulamentar si prelungiri, Dinamo a reusit sa se castige la loviturile de departajare. Oltenii au ratat trei lovituri, iar cainii au dat trei goluri.

Miercuri, 10.11.2010, 00:00
Cupa Romaniei - sferturi de finala/ Programul de miercuri: Dinamo - "U" Craiova, capul de afis al zilei

Cupa Romaniei programeaza in aceasta saptamana meciurile contand pentru sferturile de finala. FC Brasov - FC Timisoara deschide, miercuri, ora 20:45, faza “sferturilor”, urmand ca derby-ul Rapid – Steaua, joi, de la 20:45, sa stabileasca ultima echipa calificata in semifinalele competitiei.

Cupa Romaniei: Rapid - Steaua, marele duel din "sferturi"

Astazi, la Casa Fotbalului, a avut loc tragerea la sorti a meciurilor din sferturile de finala ale Cupei Romaniei. Steaua - Rapid este marele duel din aceasta faza a competiei.

Luni, 01.11.2010, 00:00