Antena Căutare

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Apariții excentrice, dar și emoționante, o luptă acerbă și clipe de groază

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Apariții excentrice, dar și emoționante, o luptă acerbă și clipe de groază au făcut parte din această ediție a emisiunii. Chefii Cătălin Scărlătescu, Florin Dumitrescu și Sorin Bontea au avut de jurizat farfurii interesante, prezentate de concurenți între care s-a numărat și un tânăr cu sindrom Down și un drag queen.

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Apariții excentrice, dar și emoționante, o luptă acerbă și clipe de groază au făcut parte din această ediție a emisiunii. Chefii Cătălin Scărlătescu, Florin Dumitrescu și Sorin Bontea au avut de jurizat farfurii interesante, prezentate de concurenți între care s-a numărat și un tânăr cu sindrom Down și un drag queen.

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Daniel Manea i-a dat gata pe chefi cu un desert al copilăriei, dar reinventat într-un mod de neînchipuit - cremă de zahăr ars în cupă de ciocolată albă.

„Ăsta e un Jedi suprem”, a spus Cătălin Scărlătescu. „Este regele improvizației. E nebun. Foarte ingenios!”, a spus și Florin Dumitrescu.

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. O apariție ieşită din comun la „Chefi la cuţite” a fost cea a concurentei Violeta Nicolae, o manichiuristă nonconformistă în vârstă de 40 de ani. Ea a venit cu un gând total neașteptat – acela de a-și găsi un partener.

Articolul continuă după reclamă

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Apariții excentrice, dar și emoționante, o luptă acerbă și clipe de groază

„Am venit la «Chefi la cuțite» pentru că sunt nemăritată. Îmi caut și eu un partener. Poate totuși mă vede și pe mine un domn singur”, a mărturisit Violeta Nicolae, precizând că a avut relații cu bărbați căsătoriți, dar nu din țară, ci din străinătate.

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Chefii Sorin Bontea, Cătălin Scărlătescu și Florin Dumitrescu au luptat pentru cea mai valoroasă amuletă. Însă, proba nu a fost una pe placul lui Cătălin Scărlătescu – el a fost provocat să facă un preparat de pe lista lui neagră.

Trioul imbatabil a intrat în lupta amuletelor pentru cel mai important avantaj pus la bătaie până în acest moment. Bonusul cu numărul 5 îi va oferi posibilitatea chefului câștigător de a schimba un concurent din echipa sa, cu un altul din celelalte echipe, doar după ce se aleg echipele finale.

Mai exact, în timpul oricărei confruntări pe echipe, structura trupelor de bucătari se poate schimba în funcție de strategia celui care deține această amuletă extrem de valoroasă.

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Chef Sorin Bontea a ieşit învingător în lupta pentru amuleta ce îi oferă bonusul cu numărul 5 din noul sezon al emisiunii „Chefi la cuțite”.

Cei trei maeștri ai gastronomiei au fost jurizați de Anne Ampawan, un chef cu greutate în acest domeniu, prezent an de an în finala show-ului, acolo unde are un cuvânt de spus în ceea ce privește câștigătorul titlului „Chefi la cuțite”.

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Emilia Gavrizi, fostă concurentă la show-ul „Mireasă pentru fiul meu", a venit să îi impresioneze pe cei trei chefi cu o rețetă rusească. Tânăra a povestit un episod nefericit din viața ei, acela în care a avut de suferit din cauza unui partener agresiv.

„Fostul meu soţ mă bătea des. Era foarte gelos. La un moment dat când m-a bătut am fugit iarna pe stradă desculţă și în pijamale", a povestit ea, mărturisind că după acest episod l-a iertat pe bărbat, însă, acesta a asaltat-o din nou.

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Apariții excentrice, dar și emoționante, o luptă acerbă și clipe de groază

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Ioana Dina, o elevă de 13 din Bucureşti, şi-a propus să îi dea gata pe cei trei chefi şi vrea să fie primul copil care va intra într-o echipă la „Chefi la cuţite".

„Scopul meu este să să-i dau gata pe cei trei chefi și să intru într-una din echipe, mai ales a lui chef Dumitrescu. Cred că am șanse să fiu primul copil care intră în echipe”, a spus copila.

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Camila Marţian, un instructor de zumba originar din Brazilia, care își desfășoară activitatea în Cluj-Napoca, a dat proba gătitului la „Chefi la cuțite”, povestind cum a ajuns în România.

Femeia, în vârstă de 36 de ani, a povestit că a ajuns în țara noastră datorită soțului ei, care este român.

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Apariții excentrice, dar și emoționante, o luptă acerbă și clipe de groază

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Cătălin Scărlătescu, Florin Dumitrescu și Sorin Bontea au fost surprinși de un „concurent” în ediția a cincea a noului sezon al emisiunii „Chefi la cuțite”. Ucigaşul mascat din Scary Movie a venit să își etaleze „talentul în bucătărie”.

Florin Dumitrescu a găsit în farfuria lui ceea ce părea a fi o mână de om însângerată.

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. În această ediție, un concurent i-a adus un omagiu tatălui său. Irinel Patic este un ajutor de bucătar de 40 de ani din Roman şi recunoaşte că este de nivel mediu, iar visul său este să-şi deschidă propriul restaurant.

„Particip la emisiune pentru tatăl meu. Era un bucătar iscusit. Îmi doresc să plec cu cuțitul acasă. Ar fi poate una dintre puținele realizări din viața mea”, a spus concurentul.

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Apariții excentrice, dar și emoționante, o luptă acerbă și clipe de groază

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Andrei Cupşa, un tânăr în vârstă de 23 de ani cu sindromul Down, şi-a demonstrat talentul în bucătărie la „Chefi la cuţite”.

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Spaimele au continuat în cea de-a cincea ediție a noului sezon al emisiunii „Chefi la cuțite”. O altă apariție-surpriză i-a înspăimântat pe cei trei chefi. Cătălin Scărlătescu, Florin Dumitrescu și Sorin Bontea au fost surprinși de o tarantulă uriașă.

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Ana Maria Crudu, sora celebrei Daniela Crudu, a venit la „Chefi la cuţite” pentru a-i impresiona cu o rețetă inedită pe Cătălin Scărlătescu, Florin Dumitrescu și Sorin Bontea.

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Apariții excentrice, dar și emoționante, o luptă acerbă și clipe de groază

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Cătălin Sas, un drag queen cu numele de scenă Yannis, în vârstă de 29 de ani, poate fi considerat cel mai excentric concurent care a participat vreodată la această emisiune.

Cătălin Sas este român, dar este stabilit de 11 ani în Italia, unde lucrează ca ajutor de bucătar, într-un supermarket, dar și ca drag queen, făcând show-uri în discoteci.

„Chefi la cuțite”, sezonul 6, ediția 5. Marius Bogin a venit pentru cea de-a treia oară la „Chefi la Cuţite”.

Bogin și-a deschis sufletul la „Chefi la cuțite”, dezvăluind că participă pentru a reuși să facă o cramă pentru fiica lui, care suferă de o boală din cauza căreia uneori este marginalizată.

Marius Bogin a venit pentru a treia oară la „Chefi la Cuţite”. Motivul emoționant pentru care vrea neaparat să câștige... ”Chefi la cuțite”, record absolut de audiență: Sora Danielei Crudu și drag queen-ul Yannis au făcut deliciul celor trei ...
Înapoi la Homepage

Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰

Citește și
Chefi la cuțite, lider de audiență. Emoții uriașe în bootcamp-ul de ieri seară: Chefii și-au format echipele
Chefi la cuțite, lider de audiență. Emoții uriașe în bootcamp-ul de ieri seară: Chefii și-au format echipele
Sydney Sweeney întoarce din nou privirile asupra sa. Vedeta a strălucit la propriu într-o rochie mulată cu decolteu adânc
Sydney Sweeney întoarce din nou privirile asupra sa. Vedeta a strălucit la propriu într-o rochie mulată cu... Catine.ro
Chefi la cuțite, 3 decembrie 2025. Jurații și-au format echipele din sezonul 16. Ce concurenți au primit tunici în bootcamp
Chefi la cuțite, 3 decembrie 2025. Jurații și-au format echipele din sezonul 16. Ce concurenți au primit tunici...
Gökçe Bahadır impresionează cu o siluetă de invidiat la 44 de ani. Cum a apărut actrița în mediul online
Gökçe Bahadır impresionează cu o siluetă de invidiat la 44 de ani. Cum a apărut actrița în mediul online Happy Channel
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul împlinit
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul... DivaHair
Răsturnare de situație în cel mai recent sondaj pentru Primăria București. Surprize importante în topul candidaților
Răsturnare de situație în cel mai recent sondaj pentru Primăria București. Surprize importante în topul... Libertatea.ro
Turiștii își modifică preferințele pentru călătoriile din 2026: Au apărut 7 tendințe noi care îi captivează
Turiștii își modifică preferințele pentru călătoriile din 2026: Au apărut 7 tendințe noi care îi... Ziare.com
Unica fiică a lui Ion Ţiriac, înconjurată de lux şi opulenţă. Unde s-a putut fotografia Ioana
Unica fiică a lui Ion Ţiriac, înconjurată de lux şi opulenţă. Unde s-a putut fotografia Ioana AntenaSport
Nadia Comăneci, o mamă foarte mândră! Ce a dezvăluit despre fiul ei, Dylan, în vârstă de 19 ani: „Trebuie să își încerce identitatea, să vadă ce dorește…”
Nadia Comăneci, o mamă foarte mândră! Ce a dezvăluit despre fiul ei, Dylan, în vârstă de 19 ani: „Trebuie... Elle
Cântăreață din România, hărțuită de un afacerist căsătorit! A cerut ordin de protecție în instanță
Cântăreață din România, hărțuită de un afacerist căsătorit! A cerut ordin de protecție în instanță Spynews.ro
Simona Halep a aruncat internetul în aer cu oferta de Revelion 2026! Românii nu au iertat-o!
Simona Halep a aruncat internetul în aer cu oferta de Revelion 2026! Românii nu au iertat-o! BZI
Andreea Marin, în cea mai provocatoare apariție de până acum! Imagini incendiare cu vedeta! – GALERIE FOTO
Andreea Marin, în cea mai provocatoare apariție de până acum! Imagini incendiare cu vedeta! – GALERIE FOTO BZI
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…”
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…” Antenastars.ro
Prăjitură turnată cu cremă de nuci și scorțișoară, perfectă pentru sărbătorile de iarnă
Prăjitură turnată cu cremă de nuci și scorțișoară, perfectă pentru sărbătorile de iarnă HelloTaste.ro
Femeia care și-a transformat viața într-un experiment. Terapiile extreme la care a ajuns Marcela din cauza fricii de bătrânețe
Femeia care și-a transformat viața într-un experiment. Terapiile extreme la care a ajuns Marcela din cauza fricii... Antena3.ro
WhatsApp nu mai permite ChatGPT și Copilot pe platformă. Cum vor fi înlocuiți chatboții
WhatsApp nu mai permite ChatGPT și Copilot pe platformă. Cum vor fi înlocuiți chatboții useit
Horoscopul zilei de 3 decembrie 2025. Taurii sunt încrezători. Află ce se întâmplă cu zodia ta
Horoscopul zilei de 3 decembrie 2025. Taurii sunt încrezători. Află ce se întâmplă cu zodia ta Catine
Acuzație gravă: comună inundată de Apele Române. Dezastru la Mogoșani, ignorat de autorități
Acuzație gravă: comună inundată de Apele Române. Dezastru la Mogoșani, ignorat de autorități Jurnalul
Condamnare în cazul morții lui Matthew Perry. Medicul Salvador Plasencia, primul inculpat trimis la închisoare
Condamnare în cazul morții lui Matthew Perry. Medicul Salvador Plasencia, primul inculpat trimis la închisoare Kudika
Orele la care este cel mai eficient să aerisești locuința iarna. Când pierzi cel mai puțin din temperatura casei
Orele la care este cel mai eficient să aerisești locuința iarna. Când pierzi cel mai puțin din temperatura casei Playtech
Ce s-a descoperit la autopsia fetiței de doi ani care a murit într-o clinică stomatologică din București
Ce s-a descoperit la autopsia fetiței de doi ani care a murit într-o clinică stomatologică din București Redactia.ro
Ce au căutat cel mai des românii pe Google în 2025: de la alegeri și moartea lui Iliescu, la păpușa Labubu
Ce au căutat cel mai des românii pe Google în 2025: de la alegeri și moartea lui Iliescu, la păpușa Labubu Observator
5 medicamente uzuale care interacționează cu cafeaua. Ce reacții neașteptate pot apărea
5 medicamente uzuale care interacționează cu cafeaua. Ce reacții neașteptate pot apărea MediCOOL
Cele mai bune condimente pentru carnea de vită. Cum să o aromatizezi pentru gust ca la restaurant
Cele mai bune condimente pentru carnea de vită. Cum să o aromatizezi pentru gust ca la restaurant HelloTaste
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot ProSport
Zodia care își schimbă radical viața în luna noiembrie 2025. Acești nativi vor face o detoxifiere fizică și mentală
Zodia care își schimbă radical viața în luna noiembrie 2025. Acești nativi vor face o detoxifiere fizică și... Gandul
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar CanCan
Cum îți dai seama că ai fost crescut de un părinte prea autoritar
Cum îți dai seama că ai fost crescut de un părinte prea autoritar DeParinti
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind custodia copilului
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind... ZUTV
Jocuri PlayStation Plus din decembrie 2025. Ce titluri vor fi disponibile
Jocuri PlayStation Plus din decembrie 2025. Ce titluri vor fi disponibile UseIT
Brioșe cu aromă de turtă dulce și cremă fină de vanilie - Gingerbread cupcakes
Brioșe cu aromă de turtă dulce și cremă fină de vanilie - Gingerbread cupcakes Hello Taste
Abonează-te la newsletter!

Lasă-ne adresa ta de mail și te vom ține la curent zilnic cu cele mai importante știri, astfel încât să nu pierzi nimic niciodată.


x