Adrian Mutu, eliminat in meciul impotriva fostei sale echipe. Vezi rezultatele din Serie A!

Liderul nationalei a vazut direct cartonas rosu in minutul 74 al partidei Cesena - Fiorentina.

Masura disciplinara a fost luata ca urmare a unui gest nesportiv facut de roman la adresa lui Cassani: acesta il faultase, iar decarul nationalei a ripostat violent.

Meciul a fost unul extrem de tensionat, in a doua repriza arbitrul acordand nu mai putin de 6 cartonase galbene in afara celui rosu vazut de Mutu.

Astazi s-au inregistrat urmatoare rezultate in campionatul Italiei:Cesena - Fiorentina 0-0
Atalanta - Udinese 0-0
Cagliari- Siena 0-0
Chievo - Juventus 0-0
Genoa - Lecce 0-0
Novara - Bologna 0-2

Derby-ul Lazio - AS Roma se va desfasura in acesta seara de la ora 21.45.

Kuban pierde in ciuda golului marcat de Bucur in prelungiri... Sibienii nu vor sa-l mai vada pe Chivulete jr. dupa infrangerea de la Ploiesti: "Si-a batut joc de noi"...