Andreea Munteanu, victorie uriașă! A obținut medalie de aur la bârnă, la Campionatul European de Gimnastică de la Montpellier

Veștile bune vin de la Montpellier în această după amiază, căci gimnasta Andreea Munteanu a câştigat medalia de aur în finală la bârnă, la Campionatele Europene individuale de la Montpellier, ea urmând să concureze şi în finala de la sol.

Potrivit Mediafax, ea a fost notată cu 14,366, punctaj care i-a medalia de aur. Pe podium au mai urcat Rebecca Downie (Marea Britanie, 14,300, medalie de argint) şi Claire Martin (Franţa, 14,200, medalie de bronz).

Munteanu va mai concura duminică şi în finală la sol, în timp ce la masculin, România va fi reprezentată de Marius Berbecar şi Andrei Muntean, în finala de la paralele.

Sursa: Mediafax