Claudiu Keşeru a reuşit un hattrick în prima etapă a grupelor Ligii Europa

Formaţia Ludogoreţ Razgrad a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa ŢSKA Moscova, într-un meci din prima etapă a grupei H a Ligii Europa, în care Claudiu Keşeru a înscris trei goluri.

Keşeru a marcat în minutele 52, 69 şi 73 (penalti). Pentru învinsători au înscris şi Wanderson ’48 şi Lukoki ’50.

Oaspeţii au marcat prin Diveev ’11.

Claudiu Keşeru a jucat până în minutul 86.

Tot la Ludogoreţ, Dragoş Grigore a fost integralist, iar Cosmin Moţi a fost rezervă.

Tot joi, Dorin Rotariu a jucat până în minutul 82 la Astana, la meciul din deplasare cu Manchester United, câştigat de gazde cu scorul de 1-0.

Rezultate din Liga Europa:

Grupa G

FC Porto – Young Boys 2-1

Au marcat: Soares ‘8, ’29 / Nsame ’15 (penalti)

Glasgow Rangers – Feyenoord 1-0

A marcat: Ojo ‘24

Grupa H

Espanol Barcelona – Ferencvaros 1-1

Au marcat: Vargas ’60 / Lopez ’10 (autogol)

Ludogoreţ Razgrad – ŢSKA Moscova 5-1

Au marcat: Wanderson ’48, Lukoki ’50, Keşeru ’52, ’68, ’73 (penalti) / Diveev ‘11

Grupa I

Gent – Saint-Etienne 3-2

Au marcat: David’2, ’43, Perrin ’64 (autogol) / Khazri ’38, Kaminski ’75 (autogol)

Slovan Bratislava – Beşiktaş 4-2

Au marcat: Sporar ’14, ’58, Ljubicic ‘90+3, Rharsalla ‘90+4 / Ljajic ’29 (penalti), Bozikov ‘45+1 (autogol)

Wolverhampton – Spoting Braga 0-1

A marcat: Horta ‘71