CS Mioveni - FC Vaslui 0-5 / Moldovenii, peste Steaua in clasament

Veniti dupa un meci greu cu Zurich (2-2), vasluienii nu au lasat nici un minut impresia ca oboseala si-ar fi pus amprenta pe jocul lor si au luptat pana ultimele secunde, surclasandu-si adversara la toate capitolele. Mioveni - Vaslui 0-5 si Viorel Hizo mai scapa de un test dificil in Liga 1.

Wesley a deschis scorul in minutul 8 cu o lovitura de cap, profitand de pasa perfecta venita de la Sanmartean. Adailton a majorat diferenta 18 minute mai tarziu, cand a executat perfect o lovitura libera. Acelasi brazilian si-a trecut in cont "dubla" dupa ce a finalizat cu latul din 10 metri o centrare venita de la Milisavjlevici.

Acelasi Wesley a mai punctat o data dupa o ora de joc si a inchis tabela cu 13 minute inainte de final, dintr-o lovitura libera, devenind cel mai bun marcator strain din Liga 1, cu 38 de goluri, cu doua mai multe decat Demollari.

Vaslui a umilit Mioveniul si a urcat pe locul 5, lasandu-i in urma pe stelisti.

Echipe:

Mioveni: Haisan - Voicu, Sandulescu, Olteanu, Baicu - Cosereanu,N.Dica, Margaritescu, Gheorghe - Neaga, Tanasa
Rezerve: Popescu - Olteanu, Ayza, Iordache, Dina, Enache, Miulescu, Craciun

Vaslui: Cerniauskas - Milanov, Papp, Farkas, Milisavljevici - Adailton, Zmeu, Wesley, Pavlovici, Sanmartean - Temwanjera
Rezerve: Puia - Costin, Bello, Jovanovici, Balaur, Gheorghiu, Buhaescu.