Dinamo - Pandurii Targu Jiu 2-0/ "Cainii" raman pe primul loc in Liga 1

Dinamo Bucuresti ramane in continuare lider in Liga 1 dupa succesul inregistrat pe teren propriu, scor 2-0, impotriva formatiei Pandurii Targu Jiu. Golurile echipei alb-rosii au fost inscrise de Ionel Danciulescu si Marius Niculae, din penalty.

"Cainii" au spart in cele din urma gheata, chiar in startul reprizei a doua, prin Danciulescu, dupa o pasa primita de la Marius Niculae.

Gabi Torje a obtinut o noua lovitura de la 11 metri in minutul 71, iar Marius Niculae a inscris fara emotii.

In urma acestui succes, dinamovistii au acumulat noua puncte din tot atatea posibile, performanta ce poate fi egalata doar de Universitatea Cluj, daca invinge Steaua. Echipa din Targu Jiu ramane cu cele patru puncte adunate in primele doua jocuri.

Dinamo Bucuresti:
Balgradean - L. Rus, D. Grigore, Moti, Diabate - Torje (Scarlatache '78), D. Kone, C. Munteanu (Patrascu '87), Bakaj (D. Stoica '46) - Danciulescu, M. Niculae. Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Pandurii Targu Jiu:
Lazar - Rusu, Viera, Chiriches, Vlad - Pintilii (Nistor '72) - Lemnaru (Cardoso '74), Voiculet, Vrajnes, Brata (Batin '46) - Stromajer. Antrenor: Petre Grigoras.

Petrolul Ploiesti - Rapid 0-1/ Rezerva Pancu aduce primul succes giulestenilor... Premier League: Liverpool, remiza pe teren propriu. Vezi rezultatele din prima etapa!...