FC Vaslui - FC Brasov 4-0/ Moldoveni vs ardeleni, in finala Cupei Romaniei Timisoreana

FC Vaslui a demolat formatia FC Brasov cu scorul de 4-0, in mansa secunda din cadrul semifinalelor Cupei Romaniei Timisoreana. Raul Costin, Wesley, Lucian Sanmartean si Costley au marcat golurile formatiei antrenate de Marius Lacatus. In tur, FC Brasov s-a impus cu scorul de 1-0.

Cum s-au marcat golurile:

1-0, min. 28:
Raul Costin executa impecabil o lovitura libera de la 30 de metri, trimitand mingea aproape de vinclu

2-0, min. 29: Wesley Lopes reia cu capul in poarta o centrare perfecta a lui Milanov de pe stanga.

3-0, min 53: Lucian Sinmartean inscrie dintr-o lovitura libera de la aproximativ 30 de metri

4-0, min. 73: Costly marcheaza cu un sut sec din apropiere dupa centrarea perfecta a lui Lucian Sinmartean

In ultimul minut al primei reprize, Wesley a ratat un penalty, dupa ce a trimis mingea in bara.

In minutul 56, Abrudan(FC Brasov) a primit cartonasul rosu pentru un fault dur asupra lui Costly.

FC Vaslui: 1. Kuciak - 14. Akakpo, 6. Gladstone, 3. Papp, 20. Milanov - 18. L.Sanmartean (25. Delgado '88), 23. Pavlovici, 30. Raul Costin (8. Zmeu '82), 11. Milisavljevici (7. R. Neagu '89) - 80. Wesley, 13. Costly. Antrenor: Marius Lacatus.

FC Brasov: 1. Coman - 2. Rui Duarte, 4. Abrudan, 55. Nuno Diogo, 12. Cr.Ionescu - 14. M. Roman, 8. Grigore, 10. Ilyes (15. Oros '59), 6. C. Munteanu (18. Cristescu '76) - 11. Zaharia, 19. Savici (9. Hadnagy '79. Antrenor: Viorel Moldovan.

Incredibila disparitie a doua patinoare... A cazut cu avionul in apa, dar a scapat (VIDEO)...