Laurențiu Rus a primit o veste ȘOC! Comisia de disciplină l-a PEDEPSIT dur ca urmare a faultului comis la meciul cu CS U Craiova

Laurențiu Rus a primit o suspendare drastică ca urmare a faultului dur comis la meciul cu CS U Craiova. Comisia de Disciplină a FRF a decis ca Laurențiu Rus, mijlocașul echipei CSM Politehnică Iași, să fie suspendat nouă jocuri și penalizat cu 20.000 de lei.

De asemenea, CSM Poli Iaşi şi CSU Craiova au primit penalităţi de câte 3.000 lei pentru întârzierea începerii jocului şi reluării acestuia după pauză.

În minutul 10 al partidei de la Iaşi, Laurenţiu Rus l-a faultat dur pe Valentin Mihăilă, care s-a prăbuşit inconştient. Rus a fost eliminat imediat. Mihăilă a rămas întins pe gazon în aşteptarea ambulanţei care fusese chemată de la marginea terenului. Cel mai îngrijorat după accidentare a părut Ivan Martic, care s-a pus în genunchi şi a început să se roage.

Valentin Mihăilă a fost scos de pe teren cu ambulanţa, după ce gâtul i-a fost imobilizat. O altă ambulanţă a venit după câteva minute la stadion şi spre finalul primei reprize jucătorul a fost dus la spital.

În ziua de după meci, medicul echipei CSU Craiova, Claudiu Stamatescu, a spus că Valentin Mihăilă a fost inconştient între 30 de secunde şi un minut, avea convulsii şi mandibula blocată imediat după ce a fost faultat de Rus.

Bombă în fotbal! Patronul vicecampioanei Franţei a fost reţinut pentru fapte de corupţie! Se fac percheziţii la locuinţa... BOMBĂ în lumea fotbalului! Fostul președinte al Real Madrid a fost CONDAMNAT la trei ani de închisoare...