Liga Campionilor: PSG, a treia calificată în optimi; Real Madrid a învins cu 6-0 Galata lui Florin Andone; Dinamo Zagreb – Şahtior, scor 3-3, cu trei goluri după minutul 89

Formaţia Paris Saint-Germain este a treia calificată în optimile de finală ale Ligii Campionilor, ca urmare a rezultatelor înregistrate, miercuri seară, în grupele competiţiei.

PSG s-a impus cu scorul de 1-0 în faţa echipei FC Bruges.

Final!

Round of 16 qualification
Next goal, 1st place!

— Paris Saint-Germain (@PSG_English)

Mai sunt calificate în optimile LC Bayern Munchen şi Juventus Torino.

Tot miercuri, Galatasaray, cu Florin Andone pe teren prima repriză, a suferit o înfrângere zdrobitoare în duelul cu Real Madrid, scor 6-0.

Dinamo Zagreb a remizat, scor 3-3, cu Şahtior Doneţk, meci la careultimele goluri s-au marcat după minutul 89.

Au marcat: Pasalic ’49 / Sterling ‘7

În minutul 43, Manchester City a ratat un penalti prin Gabriel Jsus.

În minutul 81, de la City a fost eliminat Bravo.

Dinamo Zagreb – Şahtior Doneţk 3-3

Au marcat: Petkovic ’25, Ivanusec ’83, Ademi ‘89 / Patrick ’13, J. Moraes ‘90+3, Tete ‘90+8

În minutul 74, de la Dinamo Zagreb a fost eliminat Moro, iar în minutul 79 a fost eliminat şi Marlos, de la Şahtior.

Grupa D

Lokomotiv Moscova – Juventus 1-2

Au marcat: Miranciuk ’12 / Ramsey ‘4, Costa ‘90+3

Bayer Leverkusen – Atletico Madrid 2-1

Au marcat: Thomas ’41 (autogol), Volland ’55 / Morata ‘90+4

După Mihai Constantinescu și Leo Iorga, un alt mare nume ne-a părăsit: Liviu Paraschiv... Pe scurt din sport: CFR - Rennes, de la 20:00, meciul zilei pentru romani I Vesti bune de la Iker si Sara...