Otelul - CFR Cluj 1-1/ Galatenii, egalati in minutul 90

Otelul Galati a remizat cu CFR Cluj, scor 1-1, in derby-ul etapei a 13-a, dupa ca a fost egalata in minutul 90, desi a avut un jucator in plus pe teren.

Iorga a deschis scorul cu un sut senzational ('58), iar egalarea a survenit in minutul 90, atunci cand Peralta a salvat un punct dupa o faza in care Grahovac a avut partea lui importanta de vina.

S-a terminat 1-1, un rezultat care, paradoxal, ii multumeste mai mult pe moldoveni (raman cel putin pentru inca o etapa lideri) decat pe ceferisti (sunt departe de primele pozitii).

Echipe de start:

Otelul: Grahovac - Rapa, Perendija, Sergiu Costin, Salageanu - Neagu, Giurgiu - Iorga, Viglianti, S. Ilie - Gabi Paraschiv

CFR: Stancioiu - Tony, Cadu, Alcantara, Rada - Costa - Bastos, Emil Dica, Peralta, Culio - Traore

Galatasaray - Antalyaspor 2-1/ "Regele", la prima victorie pe Ali Sami Yen... Liga 2/ CS Mioveni castiga derby-ul local cu FC Arges. Vezi rezultatele inregistrate in etapa 10!...