Otelul - Rapid 0-0 (VIDEO)

Rapid Bucuresti a remizat cu Otelul Galati, scor 0-0, in deplasare, la capatul unui meci spectaculos cu ocazii de gol la ambele porti. Galatenii au terminat partida in inferioritate numerica, dupa ce Cojoc a primit cartonasul rosu pentru o talpa aplicata pe spatele lui Cesinha.

Ioan Andone a inceput meciul de la Galati cu aceeasi garnitura cu care a umilit pe Steaua in Giulesti, scor 5-1. Gazdele s-au aparat exact, inchizand foarte bine culoarele spre poarta lui Grahovac.

Desi formatia bucuresteana a dominat partida, cele mai mari ocazii de gol au apartinut gazdelor. In minutul 40, Viglianti a incearcat sa profite de faptul ca Bornescu era iesit din poarta si a sutat puternic de la mare distanta. Portarul giulestenilor a reusit sa se replieze si sa respinga de la prima bara.

Cea mai mai importanta faza a partidei s-a petrecut chiar in debutul reprizei secunde, atunci cand Viglianti a sutat puternic, insa balonul a fost deviat de un fundas giulestean in transversala.

Otelul:
12. Grahovac - 20. Cojoc, 16. Sarghi, 18. Sg. Costin, 23. Salageanu - 26. I. Neagu, 29. Giurgiu - 8. Antal (7. Iorga '60), 37. Viglianti, 11. Ochirosii (14. S. Ilie '51)- 27. Pena (32. G. Paraschiv '73). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Rapid: 33. Bornescu - 21. Sapunaru, 28. Ad. Iordache (3. Ricardo '46), 23. M. Constantin, 19. Bozovici - 6. Matici (9. Raduta '71), 15. C. Lazar - 20. Grigorie (17. I. Iordache '82), 30. Spadacio, 7. Cesinha - 11. Ionita. Antrenor: Ioan Andone

Manchester United, din nou lider in Premier League... Pandurii Tg Jiu - FC Brasov 1-0/ Prima victorie din retur pentru gorjeni...