Romania, la acelasi nivel cu Gabonul. Vezi la ce!

Nu suntem singurii care ne facem de ras cand vine vorba de inaugurari.

Nationala Gabonului a pregatit un meci de debut senzational in fata Braziliei pe noul stadion din Libreville, Stade d'Angondjé. Spre deosebire de Argentina, care i-a lasat pe "tricolori" cu ochii in soare, Brazilia si-a respectat cuvantul si a sosit in Gabon.

Problemele s-au ivit insa la startul partidei. Nu, cartitele nu si-au facut simtita mai rapida prezenta decat pe National Arena la meciul cu Franta, desi gazonul se afla intr-o stare precara. Africanii au ramas fara curent! Nocturna i-a lasat balta chiar inainte de startul partidei, a revenit dupa 10 minute, dar a cazut din nou. Meciul a putut incepe cu aproximativ 15 minute de intarziere si s-a incheiat cu scorul de 2-0, marcatorii fiind Sandro, 12, si Hernanes 35.