Serie A/ Rezultate etapa 3: Inter si Juventus se impun fara probleme

Juventus Torino da semne de revenire dupa inceputul slab de sezon in Serie A, reusind sa invinga pe Udinese, in deplasare, cu scorul de 4-0, intr-un meci din cadrul etapei a 3-a. Bianconerii au avut inca de la pauza trei goluri avantaj, dupa reusitele lui Bonucci (18), Quagliarella (24) si Marchisio (43). Tabela a fost inchisa de Vicenzo Iaquinta (77), iar pentru gazde se anunta un sezon teribil.

Intr-un alt meci, Eto'o a reusit o "dubla" si a dus victoria pentru Inter Milano in deplasarea de la Palermo, dupa ce gazdele au condus cu 1-0 la pauza.

Serie A - Rezultate inregistrate in etapa a 3-a

Duminica

Cesena-Lecce 1-0 (55' Bogdani)

Chievo-Brescia 0-1 (30' Diamanti)

Palermo-Inter 1-2 (28' Ilicic / 62', 70' Eto'o)

Parma-Genoa 1-1 (72' Zaccardo / 28' Toni)

Roma-Bologna 2-2 (4' Borriello, 60' aut. Rubin / 78', 89' Di Vaio)

Udinese-Juventus 0-4 (18' Bonucci, 24' Quagliarella, 43' Marchisio, 77' Iaquinta)

Sampdoria - Napoli, ora 21:45