Tottenham remizeaza 1-1 cu Chelsea si ramane pe podium

In derby-ul londonez, Tottehnam si Chelsea au terminat la egalitate, rezultat ce pastreaza trupa lui Redknapp pe locul trei al clasamentului.

Ultimul meci inainte de Boxing Day le-a pus fata in fata pe Tottenham si Chelsea.

Adebayor a deschis repede scorul prin Adebayor dupa o cursa a lui Bale, apoi Ramires a fost iertat de centralul Webb, care i-a acordat doar galben in urma unei intrari criminale la galez.

Sturridge a egalat la mijlocul primei reprize dupa o centrare a lui Ashley Cole, iar Drogba putea sa aduca oaspetii in avantaj. Sutul ivorianului a lovit bara lui Friedel asa ca la cabine s-a intrat cu 1-1.

Acelasi Drogba l-a pus pe Ramires in pozitie favorabila, dar brazilianul a ratat. L-au imitat Terry si Sandro la mijlocul mitanului secund, Bale, Gallas si Mata in ultimele minute.

In urma acestui egal Tottenham acumuleaza 35 de puncte si ramane pe locul al treilea. Pe primele doua pozitii se afla City cu 44 si United cu 42 iar pe 4 Chelsea cu 33.

Piturca se intoarce la Steaua... Inca un concurent pentru Marica: Schalke l-a imprumutat pe Obasi...