Utrecht - Steaua 1-1/ Fara victorie de 26 de meciuri, in grupe

Steaua ramane in continuare fara victorie, in grupe, in Cupele Europene si dupa meciul cu Utrecht, incheiat la egalitate, scor 1-1, intr-o disputa contand pentru etapa a III-a din Europa League. Golurile partidei au fost inscrise de: Duband (60) si Alje Schut(75) – autogol.

Lacatus forteaza in atac cu Radut in locul lui Anghelov si golul egalizator a venit cu 15 minute inainte de final. Centrare Tanase de pe dreapta, Gardos il incomodeaza pe Schut care impinge mingea cu capul in propria poarta.

In minutul 92, Tatarusanu a intervenit senzational la o reluare din vole a lui Mulenga, respingand de pe linia portii si pastrand rezultatul de egalitate.

In urma acestui rezultat, Steaua ramane ultima in grupa, cu doua puncte acumulate. Utrecht si Napoli sunt la egalitate cu 3 puncte, iar Liverpool e liderul grupei cu cinci puncte. Napoli si Liverpool au remizat, scor 0-0, in cel de-al doilea meci al serii in grupa K.

Echipe de start:

FC Utrecht: Vorm - Cornelisse, Schut, Wuytens, Nesu - Silberbauer, Nijholt - Duplan, Mulenga, Mertens - Van Wolfswinkel

Steaua: Tatarusanu - Bonfim, Gardos, Geraldo, Latovlevici - Anghelov, Ricardo Gomes - Nicolita, Stancu, Tanase - Surdu

Clasament

1 Liverpool 3 1 2 0 4 - 1 5 pct
2 SSC Napoli 3 0 3 0 3 - 3 3
3 Utrecht 3 0 3 0 1 - 1 3
4 Steaua Bucuresti 3 0 2 1 5 - 8 2

CM Gimnastica/ Romania rateaza finala pe echipe la masculin... VIDEO! Nate Robinson si Shaquille O’ Neil s-au dat in spectacol!...