VIDEO Dinamo - Otelul 1-2/ Cainii, fara victorie de cinci meciuri

Dinamo a ajuns la cel de-al cincilea meci fara victorie in campionat, dupa infrangerea din fata formatiei Otelul Galati, scor 1-2, contand pentru etapa a X-a din Liga 1.

Zilele lui Ioan Andone la carma lui Dinamo sunt numarate, dupa ce formatia din Stefan cel Mare a inregistrat a treia infrangere consecutiva si a obtinut un singur punct in ultimele cinci etape.

Elevii lui Dorinel Munteanu au practicat un joc pragmatic, organizat, cu putine spatii in faza defensiva si au punctat atunci cand au avut ocazia, demonstrand ca merita pozitia de lider in Liga 1.

Otelarii puteau deschide scorul inca din minutul 22, insa Antal a ratat o lovitura de la 11 metri, obtinuta tot de el.

Deschiderea de scor a venit in minutul 45, atunci cand Salagean a inscris din lovitura libera, balonul fiind deviat de zid in poarta unui Dolha.

In repriza secunda, Andone a incercat sa forteze in atac, cu Marius Niculae si Danciulescu, dar echipa sa parea in criza. Catalin Munteanu, capitan de conjunctura, a egalat totusi in minutul 71, dar moldovenii au revenit in avantaj la faza imediat urmatoare, Silviu Ilie punctand dintre doi fundasi adversi.

In final, Andrei Cristea si-a pierdut cumpatul si a fost eliminat dupa un cot aplicat in figura lui Rapa. Dinamo pierde astfel partida, iar etapa urmatoare vor juca derby-ul campionatului cu Steaua, meci care se anunta foarte greu pentru caini.

Echipe de start:

Dinamo:
Dolha - Rubio, Scarlatache, Moţi, Bordeanu - Torje, N'Doye, C. Munteanu, Ad. Cristea - Alexe, L. Ganea

Otelul: Grahovac - Ripa, Sirghi, Sg. Costin, Salagean - Neagu, Giurgiu - Antal, Viglianti, S. Ilie - Paraschiv

VEZI AICI CELE MAI IMPORTANTE FAZE VIDEO ALE PARTIDEI:

min. 19:
Adrian Cristea suteaza direct pe poarta dintr-o lovitura libera de la 30 de metri, insa mingea trece la un metru de vinclul portii.

min 22:
Penalty pentru Otelul, dupa faultul lui Dolha asupra lui Antal. Acelasi Antal executa dar Dolha ghiceste coltul si respinge

min 25:
Ploaie de suturi la poarta Otelului. Ultimul trage Catalin Munteanu, putin pe langa poarta

min. 34: Torje suteaza pe langa coltul lung la capatul unei actiuni individuale pe partea dreapta

GOOOL Otelul, 0-1, min 44: Salagean executa o lovitura libera din afara careului, mingea este deviata de zid si intra in poarta

REPRIZA A 2-A

min 63:
Torje trimite o lovitura de cap din centrul careului, insa mingea trece la o palma de transversala portii lui Grahovac

GOOOOL Dinamo, 1-1, min 73: Catalin Munteanu reia cu o lovitura de cap din 12 metri si egaleaza

GOOOOL Otelul, 1-2, min 76: Silviu Ilie reia cu capul, bara-gol, si isi aduce echipa in avantaj

min 88:

min 89:

L'Equipe: Alberto Contador, ipoteza unei transfuzii de sange... Europa League/ Rezultate etapa 2-a: Sporting face scor cu Levski. Remiza intre City si Juventus...