VIDEO! FC Brasov - Dinamo 2-0/ "Cainii" pierd fotoliu de lider

In primul meci din cadrul etapei a 28-a a Ligii 1, Dinamo a fost invinsa de FC Brasov, scor 2-0, si a cazut pe locul doi in clasamentul Ligii 1. Golurile gazdelor au fost inscrise de Di Stefano(29) si Ilijoski(77).

Fara golgheterul Marius Niculae, alb-rosii au pierdut la Brasov cu 0-2 si au cazut de pe primul loc din cauza golaverajului. Dupa numai 24 de minute, tehnicianul l-a schimbat pe Danciulescu, iar dupa numai cinci minute Distefano a reusit sa deschida scorul.

Nici in repriza a doua nu s-au redresat lucrurile, iar Dinamo a fost din nou tinuta in corzi. Ilijoski a inchis conturile, in minutul 77, dupa un contraatac rapid.

Echipele de start

FC Brasov: Felgueiras - Velayos L. Munteanu, Majernik, Cr. Ionescu - Viveiros, Mateiu, Dias, Enceanu - Hadnagy, Ilijoski
Rezerve: Godinho, Ciupe, Distefano, M. Alonso, Stinga, R. Machado, Moutinho

Dinamo: Balgradean - Scarlatache, Luchin, Dr. Grigore, Pulhac - L.Rus, Tames, D. Kone, Curtean - Danciulescu, Alexe
Rezerve: Naumovski, C. Matei, Platini, Bucsa, Stratila, Tucudean, Musat

DESFASURAREA PARTIDEI VIDEO-TEXT:

Final de meci

min 85:
Ilijoski paraseste terenul in aplauzele spectatorilor. In locul lui intra Moutinho.

min 84: Sut violent Cristi Ionescu, Balgradean respinge cu dificultate.

GOOOL FC Brasov, 2-0, min 77: Ilijoski majoreaza cu un sut din 8 metri, pe langa Balgradean, dupa o pasa perfecta a lui Di Stefano

min 73:
Iese Tames, intra Matei

min 67: Platini trimite pe langa poarta Brasovului.

min 64: Dias este inlocuit de Stanga

min 60: Ilijoski suteaza din unghi in plasa laterala.

min 56:
Alex Curtean este inlocuit cu Sorin Stratila.

min 53: Acelasi Alexe trage peste poarta, din centrul careului.

min 50: Alexe patrunde in careu, dar prefera sutul din unghi, in locul unei pase pentru Curtean

min 46: Ocazie mare pentru Dinamo! Dragos Grigore, din 6 metri, suteaza cu latul, dar portarul brasovenilor reuseste sa respinga.

A inceput repriza a doua

Final de prima repriza

min 44: Tames reia periculos, din centrul carelui, brasovenii izbutesc sa devieze in afara terenului.

mi 36: Ilijoski trage puternic peste poarta dintr-o lovitura de la 20 de metri

min 32:
Ilijoski primeste cartonas galben

GOOOL FC Brasov, 1-0, min 29: Distefano deschide scorul cu o lovitura de cap de la 12 metri de langa Scarlatache. Centrarea a venit de pe dreapta de la Viveiros.

min 24:
Iese Danciulescu si intra Platini

min 22: Scarlatache primeste cartonasul galben

min 20: Danciulescu intra tare in marginea terenului la Cristi Ionescu dar scapa de cartonasul galben si implicit cel rosu. Oficialii si suporterii brasoveni protesteaza vehement.

min 10: Alexe patrunde in careu si suteaza pe jos, dar Felgueiras se opune si respinge in corner

min 6: Enceanu s-a accidentat si este inlocuit cu Distefano

min 3: Danciulescu primeste cartonas galben pentru un fault asupra lui Felgueiras

min 1: Mateiu vede galben pentru o intrare dura

A inceput meciul!

Perechea Tecau-Lindstedt s-a calificat in finala turneului de dublu la BRD Nastase Tiriac Trophy... Oficial: Josep Guardiola pleaca de la FC Barcelona...